Cookie Consent by TermsFeed

Kada kiek ir kam verta mokėti?

Kažkada kažkas pasakojo, kad Anglijoje mokykloje jau duoda pakankamai paprastus, nors ir ne 100% teisingus, patarimus, kuriais vadovaujantis galima žinoti kiek ko gali sau leisti. Atsimenu, kad automobilį gali sau leisti pirkti ne brangesnį, nei tavo 6 mėn. pajamos. Galima prisigalvoti, kad yra kitaip, bet iš esmės tai yra paskaičiuota ir, svarbiausia, paprasta. Uždirbi 2000 Lt - pirk automobilį iki 12000 Lt.

Panaši opa yra ir statybos bei remonto darbai. Norisi samdyti, kad atliktų tam tikrus darbus ir nežinai kiek jiems galima mokėti. Kiek jie nori - jie pasako. Kiek kainuoja kitur - galima sužinoti pasiskambinus, bet... kiek gali mokėti jiems?

Dažnai mes galvojame, kad nesugebame ar nemokame padaryti kažko. Bet tai tik dėl nežinojimo. Jei pasidomėtumėte, pasirodytų jog beveik viską galima pasidaryti pačiam. Niekada nebuvau dirbęs statybose ar prie jų, bet namą pasistačiau.

Kiek ieškojau info ir kiek kalbėjausi su žmonėmis, tai geriausia rasta taisyklė atitinka paprastumo kriterijų ir yra labai logiška. Reikia pagalvoti per kiek laiko tam tikrą darbą padarytumėte patys. Profesionalai gali padaryti per savaitę, o jūs, tarkim, per mėnesį. Didelis skirtumas? Dažniausiai jūsų neturėtų liesti tai, per kiek jie gali padaryti. Jei jūs per mėnesį uždirbate 2000 Lt, tai ši suma ir yra orientacinė, kiek jūs galite mokėti už tą darbą. Visiškai nesvarbu profesionalai jį atliktų per dieną ar savaitę. 

Tokiu būdu už darbą, kurį galite atlikti per mėnesį nereiks jums dirbti tris mėnesius.

Palikite komentarąKomentarai
 • stiklines terasos

  Man tai labai gražu tie vitrininiai dideli langai. Suteikia labai daug šviesos ir erdvės, o taip pat labai patogu išeiti į terasą šalia įrengus stumdomas duris.

 • Gvidas

  O ką daryti tiems, kuriems tiesiog neduota rankų?

 • As

  Teisingai, jei pats turi tiek laiko ir lėšų sau namą statyti, tačiau kai dirbi 8-10h, grįžus namo dirbti dar 4h, tai neįpatingas malonumas, Tuo labiau, kad susiruošti, pabaigti darbus užtrunka apie 1h, tai gryno darbo 3h per dieną. Kasdien bendrai dirbti apie 12h ir namą pastatyti per 5 metus, nes kiekvieną darbą mokaisi daryti pats, važinėji po parduotuves, tariesi, ieškai pigesnių medžiagų tiekėjų. Geriausia - turi lėšų kruvą, neini į darbą ir statai, bet jei turi lėšų kruvą, tai kam pačiam dirbti. Visa bėda mūsų "per pažįstamus" ieškojime - skūpume sumokėti gerai įmonei, o samdyti betkokius juodarankius ir geriau stovėt už nugaros, kariauti, o ne iškart 100 Eur damesti.

 • scania

  Kai statybininkui sakai - pasidarysiu pats, tas ima stūgaut apie profus ir kokybę, o kai pats statybininkas atvažiuoja mašinos remontuot - ima tą patį „pasidarysiu pats“ kalbėt :D

 • slunkius

  kad dazniausiai su tom kompetencijom ir buna bedos. ateina kreivarankis, padaro kaip moka, pinigus paima, o paskui muskis su juo. beda kad lietuvoje nera normalios rinkos. tenka ieskot per pazystamus ir panasiai. siaip rekomendacijos nieko vertos, laisvai galima sutart su zmogum kad papasakotu kaip gerai suklijavau plyteles, nors salia ju net nestovejau.

 • Puodukas

  gal geriau su desine ir kaire neu is karto i kailiniu salona...

 • Ramas

  Tai gal ir moterys nereikalingos? Pats, su dešine gali "pasidaryti"

 • nuo

  Taip, gerai daryti savo darbą kiekvienam. Bet su sąlyga, kad kievienas ir gauna atitinkamai, o ne už mažiau kompetencijos reikalaujantį darbą yra mokami didesni pinigai

 • Puodukas

  O man ziauriai apmaudu samdyti statybinkus, kai jie uz dienos darba (8h) pasijama min 300 lt, o tu pats tuo tarpu uzdirbi i rankas kokius 150 lt..

 • darius

  Geriausia būtų kiekvienam daryti savo darbą.

 • na na na

  tai jo statybininkas tegu stato ale kad va didzioji dalis save laikanciu samdomu statybininku yra tai mokytojai, tai muzikantai ir t.t. ir t.p. parodyk man statybininka su statybiniu issilavinimu

 • nuo

  Giedriau: net nežinau ką pasakyti. Tai, kas mane nervintų kasdien ar dažnai - nėra.

 • Giedrius

  Sveiki, kaip sekasi eksplotuot nama? Gal jau islindo kazkokie pirmi trukumai kazkoks brokas ar pan.? nes siuo metu irgi butent savo rankomis statau nama. Gal kazka butumet dares kitaip?

 • Andrius

  Jei nieko nesugebi "na" tai ką beliaka sakyti :)

 • Donatas

  Manau viskas dar priklauso ir nuo konkretaus darbo bei kitų aplinkybių. Pvz. ar kol pats įsirenginėji naują namą (butą) dar mokį kitą paskolą ar nuomą už esamą būstą. Ar konkrečiam darbui reikia tiesių ir gabių rankų, daug medžiagų ar brangių įrankių. Tada viską ir sumuoji, ar sugebėsi pasidaryti kaip reikia, kiek laiko užtruks (įvertinant alternatyvius kaštus), kiek pats pravažinėsi medžiagų (gal dar reiks didesnę mašiną samdyti), kiek išleisi įrankiams ar jų nuomai ir t.t.

 • virgiz

  rasoma KIEK gali sau leisti MOKETI, o ne butinai pats DARYTI

 • nuo

  O ta auksinė mintis, kad už tavo buvo grindų plovimą tegu būna atsakinga valytoja, kuriai tu mokėti turėtum 5000 Lt/mėn?

 • reboot

  Čia iš tos operos, kad gydytojas irgi tevertas tiek kiek tamsta pats teuždirbti...

 • na

  o kaip auksine mintis, kad kiekvienas turi dirbti savo darba? Muzikontas tegul groja,o statybininkas tegul stato. Tarybinis palikimas susiformaves pasamoneje,kad patys galima padaryti viska ir pigiau, ir geriau.