Cookie Consent by TermsFeed

Geoterminis šildymas atvažiavo

Kol aš žaidžiuosi su pertvaromis, lubomis ir pan dalykais antrame namo ketvirtyje, atvažiavo ir šilumos siurblys, bei boileris.

 

Apie tai kaip darau aprašysiu kada vėliau. O dabar tik foto reportažas iš biulerinės:

 

Boileris atrodo labai didelis. Ne gana to - jis dar ir minkštas. Jame yra ir akumuliacinė talpa, jis jungiasi per šilumos siurblį, o tai reiškia, kad ne vien elektra bus šildomas vanduo.

Spėjo jau ir užpildyti lauko bei visaus sistemą. Čia lauko sistemos skystis:

 

Apie vieną pragręžtą vamzdelį žinojau. Jį sutaisė:

 

Deja, bet paleidus vandenį išlindo dar viena skylė. Teks paaukoti kelias plyteles  :( Pilnas koridorius vandens, bet galėjo būti ir blogiau.

Taigi, darbai kruta. Niekaip savo santechnikų neprisišaukiu, kad pastatytų filtrą ir pajungtų boilerį. Ryt laukia pikta kalba  :)

Palikite komentarąKomentarai
 • Mantas

  Taip, nuo +70 iki +60, savaitgali pakaitina o kai namuose nebuni tai ir vandens nenaudoji o temperatura paprsstai nustatyta 48c tai ir nekaitina. Vis tiek man kazkaip visai nemazai tie 10c nuostolio, boileris TWL.

 • Darius

  turbut ne taip supratai, tikriausiai jis turejo omenyje, kad nukrenta per para nuo +70C iki +60C nenaudojant vandens. Pagal mane tai normalu, kuo aukstesne vandens temperatura, tuo didesni nuostoliai.

 • nuo

  Na iki 10 nukristi reikia visą vandenį išleisti ir nešildyti visiškai. KAip parą gali nešildyti? Temperatūra krenta realiai priklausomai nuo suvartojimo. Įprastai šaltą vandenį paduoda iš apačios, kad kuo mažiau maišytųsi su kaštu, tai gal termometras stovi ant dugno?

 • Mantas

  Sveiki,

  koks pas jus boileris ir per kiek nukrenta temperatūra kai užkaitinant iki 70C del bakteriju? Pas mane 200L ir užkaitinus iki 70C per para nenaudojant nukrenta 10C galvojau kad kazkaip labai jau daug...

 • dariuxs

  na va isivedziau dujas... Tai galiu pasakyti, kad tai labai brangu. Dezute ir nuo kaimynu atvedimas 3.500 ; atvedimas iki namo nuo dezutes 3.200; pavedziojimas katilineje 1.200; mokestis uz pajungima ir uzpildima sistema dujomis MONOPOLININKUI 0.400 kitos islaidos 0.400. Na o toliau pecius :D kuriu kainos nuo 5 iki 15, tada dar peciaus pajungimas apie 1 (su medziagoms ir pridavimu garantimiam). Ir dar gi reikia kamino tam duju katilui tai dar 7. O toliau graziausia, kad mokesiu uz dujas tiek kiek nustatys, o duju litras siuo metu 1.5 lt( Pasirinkus Nr 2 plana kai suvartoji daugiau nei 800 kubu per metus) + 14 lt abonimentinis kiekviena menesi. Visa katilo sistema naudoja elektra, tad dar i menesi po 10-15 lt.

  Tad jau nebezinau ar geoterminis yra brangu!!!

 • nuolaida

  Įrodyk, kad brangus

 • vikingas

  vidmantai kokie motyvai tau leme kad ishsirinkai geotermini shildyma ??? tai visishkai neekonomishkas ir brangus shildymo budas...

 • Darius

  2 besidomintis: na siek tiek ne taip lygini. jei tu savo 125l boileryje laikai 80C temperaturos vandeni, tai is tokio kiekio gali gauti tarkim(tingiu skaiciuot) 300L 40C vandens. Kadangi pas Vidmanta SS, jam ekonomiskai zymiai naudingiau laikyt didesni zemesnes temperaturos vandens kieki, matyt, tokio dydzio talpa jam ir paskaiciavo...

 • besidomintis

  turiu 125 l boileri, gyvenam 4 ir karsto vandens sildant kk katilu arba elektra pilnai pakanka visiems ir dar lieka...

 • smalsutis

  viskas gerai, o kokia kaina ?

 • Karolis

  Kas dėl užveržiamų jungčių, tai pagal STR, išardomos jungtys (būtent užveržiamos tokios ir yra - išardomos) negali būti paslepiamos - t.y. užsukamos gipsu, užliejamos betonu ir t.t. - todėl, kad pastatas yra nuolatos veikiamas įvairių jėgų ir vibracijos pagalba išardomos jungtys gali atsilaisvinti, t.y. šiuo atveju atsiveržti ir pradėti leisti vandenį. Vidmantai, turėk tai omenyje. Nors, iš patirties kalbant, jeigu šalia pastato nėra netoliese geležinkelių ar intensyvaus eismo keliuose, tai tikriausiai neatsiverš tokia jungtis. Nors ten, pvz., kur praeina geležinkelis 500 m. nuo pastato, tokios jungtys atsiveržia per metus bent kartą ir pradeda leisti vandenį. O kas dėl užspaudimo - tai arba vamzdyno sistema su didelės apkabos jungtimis, arba santechnikai šiek tiek patingėjo pasivarginti - spejant vizualiai kad vamzdžio diametras D16-18, tai atstumas iki profilio irgi panašus, o bent jau kelių gamintojų jungtims ir replėms užtenka 12-14 mm tarpo. Bet labai nebijok, gal neatsilaisvins sujungimas ;)

 • nuolaida

  na: parašyk man mailu - rekomenduosiu

 • nuolaida

  Boileris 300 litrų + 100 akumuliacinė talpa :)

 • nuolaida

  Toje vietoje nėra kaip užspausti, nes jau siena buvo.

 • Sojeris

  Dar kart sveiki, gal kas turit, esat mate pas draugus ar pazistamus Daikin Altherma silumos siurbli? jei taip, gal galima susitikti ir palyginti nustatymus?

 • na

  o sanetchnikais kas dirba?parekomenduotum?

 • vytas911

  jeigu 150 boileris šildomas nuo katilo - vandens netrūksta. jei elektra, ir žinau, kad visi prausimės - pasuku ant 80 laipsnių - vandens užtenka. šiaip vidmanto panašu, kad apie 200 turėtų būti.

 • Sojeris

  Kokia boilerio talpa? Jus seimoje jau trise, o jei dar ketvirtas planuose? Is asmenines patirties: musu boileris 150 ltr, mes kol kas trise - ir vandens paskutiniajam veik visuomet truksta.

 • :o)

  pagal fotk matau jog pradurta vamzdi sujunge uzverziama jungtim, teko girdeti kad jos nera jau tokios patikimos, kaip alternatyva man siule jungti su ziedais, isbandizau - geras dalykas