Cookie Consent by TermsFeed

Elektros tinklai

Labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje yra monopolija. Ta proga visiems giliai vienodai, o tu ardykis, tampykis :)

Gerai, klausimas pamąstymui: kiek laiko reikia pravesti apie 50 m. laidą po žeme, pastatyti el. skaitiklį ar dėžę, nuo stulpo pajungti elektrą. Ko gero daug laiko neužimtų... bet... popierizmas...

Vilniuje RST valdo ir be jų tu elektros neturėsi. Oki, tvarkomės.

1 dalis. Pasiskambinu su jų teisės skyriumi, sužinau ko man reikia. Kad būtų galutinai aišku, nuvažiuoju pas juos į vietą, viską parodau, papasakoju. Sužinau, kad man reikia leidimų visų kaimynų, per kurių (šalia yra kelias, tai teks įsiterpti) sklypus eis kabelis. Įskaitans sklypą, ant kurio stovi stulpas - trys vienetai. Jiems nepakanka šiaip pasirašyti, o reikai važiuoti visiems kartu pas notarą.

Pirma kaimynė. Jos tvora eina už stulpo ir aiškinimai, kad per jos sklypą eis kabelis jai nesuprantamas. Ji sako, kad tegu eina šalia tvoros ir ji teisi - kabelis taip ir eis. Ji galvoja, kad jos sklypo riba yra ties tvora, o iš tiesų jis tęsiasi iki pat kelio.

Antra kaimynė yra žiauriai sena. Neseniai jos vyras buvo miręs. Dokumentai nesutvarkyti, o jei ir buvo kada - tai dabar jų nėra. Su ja išties sunku susikalbėti, nes ji sako: „tai tieks tą kabelį, man tai kas“.

Trečia kaimynė lankosi kartą per savaitę ar dvi. Ten gyvena ir žemę dirba jos tėvai. Vėliau sužinojau, kad ir blogą mano žino. Jos vyras sakė rašyti gerai arba nieko blogo :)

2 dalis. Pradedu visą kalbą nuo pirmosios kaimynės. Sklypas priklauso jai ir jos anūkui. Anūkas yra nepilnametis, todėl už jį atsako tėvai. Taigi, trys žmonės vienu metu, nurodytom savaitės dienom, užsirašius iš anksto turi nuvykti pas notarą. Kaimynė to nesupranta. Ji pasiskambina bendruoju RST numeriu ir jai paaiškina, kad nereikia nieko daryti, o pakanka laisvai pasirašyti visiems ir tiek.

3 dalis. Aš važiuoju į RST teisės skyrių ir vėl aiškinuosi. Man sako, kad būtinai reikia pas notarą ir niekaip kitaip negalima. Tačiau tuo pačiu paaiškinu apie antrąją kaimynę ir jos situaciją. Pasirodo jai pakanka užpildytos formos ir pasirašyti. Pas notarą jai nebūtina.

4 dalis. Kalbuosi, skambinu pirmai kaimynei ir bandau įtikinti, kad žmonės bendruoju telefonu suklydo. Tiesa, ši kaimynė neturi mobilaus telefono, todėl ją surasti galima tik vakarais namuose. Namuose ji nebūna visais vakarais.

5 dalis. Pirmoji kaimynė nuvažiuoja į tą pastatą, kuriame yra teisės skyrius. Kažkas jai nurodo ne tą kabinetą. Ji nueina, pasikalba ir jai paaiškina, kad nereikia jokio notaro. Pakanka tik pasirašyti. Ble... aš sukišu savaites laiko, bandydamas ją įtikinti tuo, ką man sako, o čia vėl...

6 dalis. Važiuoju labai piktas į RST, nueinu vėl į teisės skyrių. Jie man sako, kad niekas taip negalėjo sakyti. Paskambino, surado kas su ja kalbėjo. Darbuotoja sako, kad to tikrai pirmai kaimynei nesakė. Jaučiuosi visišku debilu, ns man vienas žmogus pasakoja viena, o kiti - kita. Tikėk kuo nori.

7 dalis. Nerandu jokio kito būdo, kaip tik susitarti su pirma kaimyne ir nuvežti ją kartu į RST teisės skyrių. Susitariam, pasiimu ją, nuvažiuojame. Ateiname, mane jau aišku, kad pažįsta. Pasiima mano planą, kurį jau matė ne kartą ir ne du, tada sako: taip, nebūtina pas notarą, nes čia sklypas įeina į apsaugos zoną. Ble ble ble! Taip kaip dabar jaustis? Aš parinu kaimynę jau gerus 2 mėnesius, o dabar... Niekaip kitaip, kaip debilu ji manęs pavadinti negalėtų. Vinintelis dalykas, kuris guodžia - nereikia notarų.

Dar per kelias savaites ji pasirašo ir surenka savo sūnaus su žmona parašus.

Liko trečioji kaimynė. Sklypas priklauso jai, bet ji ištekėjusi. Reiškia reikai abiem nuvykti pas notarą. Jie abu dirbantys, tačia usugebėjo rasti laiko ir nuvažiuoti pas notarą ilgai netempę. Jų parašus gavau dar anksčiau nei pirmos kaimynės, nors pradėjau kalbėtis daug vėliau.

Taigi, visi popieriai pasimiršta, kai tokie šūdai darosi vien su parašų surinkimu. Parašų surinkimas truko apie 3 mėnesius, krūvą nervų, važinėjimo ir skambučių.

Visą procedūrą beveik galima prilyginti pačio statybos leidimo gavimui. Arba dar galima pasakyti, kad tai pati žiauriasia dalis, net neturinti konkurentų, iš ikileidiminės procedūros.

 

 

Palikite komentarąKomentarai
 • Užjaučiu

  Taigi, įrašas jau senas, bet aktualumo nepraradęs. Tiems, kurie lochais svaidosi- atsakyčiau, kad neprivalome būti VISŲ sričių specialistais. Tam yra tarnybos, kurių pareiga padėti ir paaiškinti. Gaila, bet pastariesiems dažnai būna visiškai nusišvilpt ant mūsų problemų(na, žinote, svetimo skausmo NEBŪNA). Blogiausia, kad ne tik nepaaiškina normaliai kam ko reikia, bet dar ir klaidina.

 • Jurga

  Sveiki, mes tuos pačius kelius praeidinėjom su VST, jau viskas atvedė, pagaliau, buvo tik keli kaimynai, nors Elektros dar nėra, nes matai elektrinės plytelės name neturim ,tai ir neprisiduoda, bet vargelio turėjom pakankamai. sėkmės jums

 • Laura

  Joo, su elektra bute tai pasaka. Padavėm prašymą, dabar lauksim dvi tris savaites. Rozetės yra, lempos yra, o šviesos nėra.

 • giedrius

  suprantu tave, astik galia padidint norejau,uztase nerealai jau menesis paraejo ir nieko...

 • Virgis

  Sioje vietoje Vilniaus RST kaltinti nereiketu, jie dirba pagal istatymus. Kalciausi yra projektuotojai, kurie nesugeba uzsakovui isaiskinti, arba patys to nesupranta, kada setrvitutine sutarti su zemes savininku reikia rasytis pas notara, o kada uztenka paprasto sutikimo. Tai turi nuspresti projektuotojas ir jei atsiranda dvejoniu projektuotojas kaip specialistas priima sprendima kartu su RST teises skyriumi ir uzsakovui pateikia derinimus su zemes savininkais veiksmu plana. Jei butu iskarto atlikti sie veiksmai sio strapsnio autorius nebutu patekes i tokia apsurdiska situacija. Rinkdamiesi projektuotoja pasidomekite ar tai yra atestuota imone ar ji turi patirti lauko elektros tinklu projektavime, kaip intensyviai ji dirba sioje srityje. Nesusigundykite pavieniais "projektuotojais" kuriu pasiulymas gali buti pigesnis, nes prarasto laiko ir sugadintu vervu tie pinigai tikrai nepateisins.

 • nuo

  heh: skaitykite atidžiau :) Ten buvau laaabai daug kartų besidomintis: jei skaitumėte tai, ką rašau, suprastumėte kodėl taip yra.

 • vytas911

  Išvis su tais elektros tinklais yra nesamonė. Kai pasirašai sutartį tai labai puikiai nubrėžia savo atsakomybės ribą - dėžėje ant stulpo po skaitiklio. O kažkodėl kabeliai ir tranšėjos jiems rūpi. Briedas kažkoks...

 • besidomintis

  Man kazkaip pradeda atrodyti, kad Vidmantui rankos nulinko ir iesko kazkur kitur kaltu... ir statybu eigos nebematome...

 • heh

  i teises skyriu uzejes buvai?

 • nepazistu tu draugu

  nepyk Vidmantai, bet man atrodo kad kai kuriose vietose tikrai biski palochini :)

 • Rokas

  iškast tranšėją, paklot kabelį, pajungti spintą, nuo stulpo paimt tai dienai darbo jei nenusimato jokių kliūčių :-)

 • ech..

  O kiek trunka pajungti bute internetą, kur jau yra laidas atvestas į kambarį? Dvi savaites :D O šiaip užuojauta. Va pasiklausius tokių pasakojimų kažkaip mintys apie namo statybą atšoka.