Cookie Consent by TermsFeed

Chrome vs Firefox

Man kažkodėl vis kyla šypsena, kai „Firefox“ vadina „Mozzila“. Man asociacijos net iki „Netscape Navigator“ nukeliauja.

Bet ne apie tai aš čia  :)  Sako, kad gerų dalykų niekas nepastebi, o blogus - labai greitai. Naudojausi Firefox, po to Chrome, po to vėl Firefox ir dabar...

Keli pastebėjimai ką gero turi viena ir neturi kita, o tai labai labai palengvina gyvenimą:

Chrome - renkant puslapio adresą jį automatiškai pabaiginėja, o ne tik siūlo variantus. Todėl jei dažnai lankotės basketnews.lt tai pakanka paspausti „b“ ir „enter“.

Firefox - jei puslapio adresas prasideda https (ssl) tai vis tiek prisimena prisijungimo duomenis. Patogu, nes privačioms svetainėms, kurioms reikalingas saugumas, tikrai neverta pirkti ssl sertifikato.

Chrome - neatidaro read-only failų. T.y. Crome išsaugo ant darbastalio failą ir palieka vienu paspaudimu galimybę atidaryti jį. Firefox arba atidaryti arba išsaugoti leidžia. Vienu atveju atsidaro be galimybės redaguoti (read-only), o kitu reikia viską minimizinti ir susiradus pasileisti failą.

Chrome - kad ir kiek jų bebūtų, jie visi telpa ir nereikia rodyklių spaudinėti, norint pasiekti pirmą ar paskutinę.

Firefox - neturi pakimbančių puslapių. Chrome kartais užkimba ant kažkokio konkretaus vieno puslapio ir po to nebeatverčia kol neperkrauni visos programos. Tai kartojasi retai, bet kartojasi, o Firefox to neturi niekada.

Man šia dalykai suteikia daug džiaugsmo, arba atvirkščiai, jei tai būna kita naršyklė.

Palikite komentarąKomentarai
 • hash

  Firefox del addonsu, naujos versijos pradejo lagint. Palygint su Chrome, bet Add blokeris Firefoxo sugrazina skaityt LT laikrascius.

 • chronius

  Man chrome priimtiniausia, bet nervina vienas dalykas - atsidarius kelias korteles o po to užsimiršus ir paspaudus lango viršuje raudoną kryžiuką, kad uždaryt, užsidaro visos kortelės, o pvz. pas firefox ar net explorer pirma paklausia, ar norite viską uždaryt, ar tik current tab. Rašiau net į pagalbos skyrelį, tai (neversiu) - no idea when or if Chrome will get a similar warning to Firefox or Internet Explorer :)

 • Giedrius

  Kazkaip esu neigiamai nusistates pries Opera. Chrome mano megiamiausias browseris ir tikrai per daug nekimba man (yra pora kartu luzes, yra bug\'u su shockwave ir t.t.) Tenka ir ff isijungti, IE - anksciau.

 • teo

  o telekomo sąskaitų apmokėjimas išvis neveikia. Slaptažodžio minimalus simbolių skaičius 23, būtinai skaitmuo ir būtinai skliaustelis dar turi būt. Ir vartotojo vardas 5 skaičiai.

  Nerandu, kam pasiskųsti, vis tiek niekas netvarkys. Juodai nervina.

 • Draco

  As tai irgi tik Opera naudoju :) pasidariau 3x4 shortcuts ir labai patogu. patrauklus dizainas.. Firefox kazkaip nesuprantu :) Opera irgi gali begale vienoj eilej tabu atidaryt.

 • na

  apie IE kodel neparasei?

 • Marius

  As irgi naudoju opera. Mouse gestures, pvz.:)

  Atsidarau kruva tab\'u, dabar - 17 :)

  Operos problema ta, kad ji nepopuliari, toks ispudis, kad jai puslapius pritaiko paskutinej eilej, jei is viso pritaiko kai kuriuos. Pvz., telekomo saskaitu apmokejimas per opera neveikia, ir pan.

 • Mantas

  Kaip ir Donis, jau daug metų naudoju Opera. Kad pakibtų kažkuri kortelė ar visa naršyklė pasitaiko gal kartą per pusmetį. Kortelių galima daug atsidaryt. Nepasakyčiau kad nuo to kas nukenčia.

  Chrome bandžiau tik pirmąsias versija. Tada nusivyliau ir šiaip man ji neskani.

  Firefox kažkiek laiko gal net kaip pagrindinę naršyklę naudojau. Ir labai stebiuosi kodėl ji tokia populiari. Man ji akmens amžių primena. Dauguma patobulinimų būna nužiūrėti nuo kitų naršyklių. Tas šį tą pasako.

  Dabar Firefux retkarčiais atsiverčiu tik dėl Firebug. Opera Dragonfly dar nepasivijo Firebug\'o.

 • Darius

  jei FF luzineja, tai greiciausia del pluginu, plikas - graziai veikia.

 • Donis

  O as jau dauk metu naudoju Opera... ir kazkaip nekyla ranka bandyt kazka naujo :)

 • nuo

  Dar View source Firefox geriau ir Image Info Chrome neturi :)

 • Saint

  Man taip pat, kaip Evaldui su firefox, ypač, jei psl koks nors java appletas yra.

  O su chrome dar ir dabar saitus, kuriuose daug flash, atidarau vangiai.

 • Virgis

  Chrome nervuoja kad kartais paspaudi, kad kai būna atidaryti keli puslapiai, ir ant vieno paspaudi, kad eitu kitur. Laukelyje adresas pasikeičia, o pats puslapis nesikrauna. Įeini į šalimais atidarytą puslapį, anas iš karto pradeda krautis normaliai. Kitas dalykas, kai užkimba tas Chrome kokioms 10-15s, į nieką nereaguoja. Kai tai kartojasi ne kartą per dieną - erzina...

 • Ilja

  o operos nebandet ?

 • Evaldas

  Na, man su pakibimais atvirksciai - FIrefox turi viena puslapi ant kurio nuolat kimba. Su Chrome tokio puslapio dar neradau.