Cookie Consent by TermsFeed

Čekija: Kutna hora

Vakar visą dieną praleidome Kutna hora miestelyje. Iš tiesų yra ką pažiūrėti ir verta nuvažiuoti. 73 km nuo Prahos. Visą miestelį okupavo Dačicky alus. Prahoje nemačiau nė vienos vietos, o čia mažai kur nėra šio alaus iškabos. Sekmadieniais ten nedirba niekas, išskyrus kabakus. Bet ne apie tai. Ten yra tokia koplytėlė kapinėse, kurios viduje pilna kaulų. Jų nerealiai daug. Sietynas ir tas iš kaulų. Įspūdinga.

Čekijoje visi labai daug skaito. Mūsų kupė sėdėjo 4 čekai ir visi skaitė knygas. Čia daug knygynų ir yra laaabai didelių. Knygų populiarumą, ko gero, lemia ir susisiekimas: metro, traukiniai. Nuvažiuoti traukiniu iki Kurna hora mums kainavo apie 8 Lt ir truko valandą. Žmonės traukiniuose stovi, nes nelieka sėdimų vietų.

Vakar gėriau alų kabake už 18 kronų (maždaug 2,4 Lt), o buvo kažkoks net po 11 kronų (maždaug 1,48 Lt). Kodėl čia žmonės geria alų?  :)

Palikite komentarąKomentarai
 • Gaga

  O kur ten rasti tas aukso kasyklas. Važiuoja į tą pusę būtų įdomu ir tai pamatyti.

 • nuo

  Tai kad pačioje Kutna hora. Išlipi traukinio stotelėje taip pavadintoje ir eini per miestuką.

 • TJB

  Jeeeee, kaip gera! Cia toks "preview" man, po keliu savaiciu ta pati marsruta "jamsiu"! :D

 • Ieva

  Šita bažnyčia yra ne pačioje Kutna Horoje, o šalia jos, Sedlece, atrodo;) Bet tikrai įspūdinga vieta. Ir pats Kutna Hora miestukas jėgiškas. Man iš jo labiausiai įsiminė gražiai nudažyti arba skulptūrom puošti namai ir siauri, be jokio apšvietimo aukso kasyklų tuneliai 600 m gylyje.

 • heh

  lauksim ir cekisko alaus su nuotraukom apzvalgos.

 • Lokys

  Jau ne pirmas tavo įrašas mane nuoširdžiai papiktina :). Man tooookia Nostalgija nuo tų pasakojimų apie Čekiją ir jos alų... Pavydžiu tau ir taip gaila, kad man kelionės artimiausiem metam, o gal ir ilgiau užbrauktos. Gerų tolimesnių alaus degustacijų ;)