Cookie Consent by TermsFeed

Buhalterijos vingrybės

Teko vakar sudalyvauti buhalteriams skirtame seminare. Ne, aš ne buhalteris. Daug įdomių dalykų išgirdau, o patys įdomiausi susiję su pajamomis natūra. Apie tai kažką girdėjote tikrai, o konkrečiai daugelis nieko nežino. Spauda daugiausia rašė dėl automobilių. Nesiplėsiu labai, bet pabandau trumpai pasakyti esmę tiems, kas nežino.

Pajamos natūra tai yra žmogaus pajamos, tik ne pinigais. T.y. tai kaip jūsų papildomas atlyginimas, nuo kurio reikia mokėti mokesčius ir pan.

Pačiu pačiu didžiausiu absurdu, iš to ką sužinojau, man atrodo šitas:

Tarkim įmonė gamina... baldus. Jūs dirbate šioje įmonėje. Nusipirkote butą ar namą. Kur pirksite baldus? Atrodo kvailas klausimas. Tada kitas: kodėl? Dar vienas kvailas klausimas? Pasirodo, kad gauta nuolaida savo darbovietėje yra pajamos natūra. T.y. jūs turėsite susimokėti už tai mokesčius.

Aišku, kad apėjimas yra - rašysite sąskaitoje ne savo, o draugo ar kažkokio kito žmogaus duomenis. Ir tada bus viskas gerai  jokių pajamų natūra.

Palikite komentarąKomentarai
 • to tori

  nueisi i mokesciu inspekcija ir mokesi natura, teks burtus traukt kuriam :)

 • Ona

  Jei baldai kainuos daugiau negu 5 tūkst. draugas turės pajamas deklaruoti :)

 • nuo

  tori: gali. Tada liksi skoloje

 • sapnu_salis

  Man tai sis istatymas atrodo toks beviltiskas. Nesuprantu, ka tas musu Seimas veikia. Jei tik tokius istatymus kuria, tai turetu savo algas susimazint iki minimumo :)

 • tori

  O ar įmanoma tokia situacija, kad visos mano gaunamos pajamos yra natūra? Jei taip - kaip (iš ko) aš tada mokesčius mokėt turėčiau?

 • dariuxs

  matyt tai turejai omeny 3. Gaunant nuosavybėn Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo (Žin., 2001, Nr. 110-3992) 1 priedėlyje nurodytą ilgalaikį turtą arba turtą, kurį gamina ir (ar) parduoda pats pajamų natūra davėjas, ar paslaugas, kurias teikia pats pajamų natūra davėjas, taip pat tais atvejais, kai turtui ar paslaugoms įsigyti pajamų natūra davėjo padarytos išlaidos neatspindi to turto ar paslaugų tikrosios rinkos kainos, gyventojo pajamos, gautos natūra, įvertinamos šio turto ar paslaugų tikrąja rinkos kaina pajamų natūra gavimo momentu.