Cookie Consent by TermsFeed

Autobusų grafikas Salininkuose arba kaip Vilniaus savivaldybės įmonės planuoja

Kartais galvoju, kad važiuosi visuomeniniu transportu. Tačiau man iki darbo reikia važiuoti su 2 persėdimais. Gyvenu Salininkuose, dirbu Žemuosiuose paneriuose. Na tarkim, kad nesėkmingai dirbu. Kartai mieste galvoju eiti su draugais alaus ir tokiu atveju nuvažiuoti autobusu, bet dažniausiai tenka tos minties atsisakyti taip pat. Tik vakar pagalvojau, kodėl man vis kažkas netinka ir kažkas kliūna. Atsidariau pasinagrinėti viešojo transporto maršrutus. Iš Salininkų į stotį važiuoja du autobusai: 19 ir 42. Važiuoja dar pro Salininkus ir 3-ias, bet jis važiuoja kas valandą ar pusantros, todėl apie tokį maršrutą Salininkuose gyvenantys net pamiršę. 

Pirmas klausimas: Kodėl iš Salininkų galima nuvažiuoti tik į Stotį?

Abu autobusai savo maršruto turi pradžią ir pabaigą beveik identišką, tik maršrutai yra pro skirtingas puses. Laikas važiavimo skiriasi 1 minute, todėl galima sakyti, kad nesiskiria. Pradėjau žiūrinėti laikus ir... 50% važiavimo laiko iš Salininkų sutampa (skirtumas iki 5 min.). Dažniausiai pasitaikantis skirtumas tarp laikų 20-30 min. 

Klausimas antras: Kodėl autobusai negali važiuoti kas 10-15 minučių?

Nepatingėjau net sužymėti, kad vizualiai būtų aiškiau:

Grafikai

 

Trečias klausimas: Kodėl nuo 6:47 iki 10:07 (t.y. net 8 kartai paeiliui) sutampa abiejų autobusų laikai? 

Čia yra tas laikas, kai visi iš Salininkų pabėga į darbus. T.y. važiuoja į Stotį.

 

Klausimas ketvirtas: Kaip galima grįžti iš miesto visuomeniniu transportu vakare kai paskutinis autobusas važiuoja 22:09?

Norėdamas laiką praleisti miesto centre šeštadienį, neturiu kaip grįžti jei stotyje būsiu vėliau nei 22:09. T.y. aš 21:45 turiu jau keliauti iš senamiesčio į stotį, norėdamas tikrai suspėti. Darbo dienomis autobusai važiuoja vėliau - iki 22:50.

Grafikas

 

Neatkreipiau kažkada dėmesio į raudonus skaičiukus ir per plauką nelikau nakvoti stotyje. Pasirodo tai autobusai, važiuojantys į parką. Teko prašytis nakvoti pas brolį.

Tie, kas sako, kad Vilniuje gi yra taksi, gali padaryti eksperimentą ir 23 valandą išsikviesti taksi pasakius, kad važiuosite į Salininkus. Bandžiau - tikrai nepavyko. Nekalbu apie kainą, kuri siekia virš 40 Lt.

Salininkai yra kaimas? Kaip pažiūrėsi. Oficialiai Salininkai yra Vilniaus miestas, čia gyvena apie 10 000 žmonių.

Palikite komentarąKomentarai
 • Denis

  Ne tiesa kad taksas kainuoja 40 lt. kiek pats vezyneju o vazyneju ne mazai su taksi tai tiek ne moku. Ypac kai dabar iki manes sutvarkytas kelias :-)

 • hee

  heee kraustikites i PNV galesite visur nueiti peskom....

 • Daalius

  Tu teisus, susisiekimas nekoks Salinikuose. Anksčiau kursuodavo 71mikriukas, tai žmona juo važinėdavo i darbą fabuose, o dabar... Į tą pusę nuvažiuot tai puse velnio, aišku persėdimas naujanuose nelabai malonus... Na bet grįžt namo tai tragedija: Iš fabų 3G dažnai kursuoja, bet paskui 42 laukt arba prie spartos arba naujininkuose kokį 40minučių reikia laukt dažniausiai, o metas gana vėlyvas apie 21h.

  Kitas dalykas su tais maršrutais. Mama kartais atvažiuoja į svečius (iš kito miesto) tai iš santariškių 71 mikriuku atvažiuodavo, o dabar iš salininkų važiuoju pasiimt per visą miestą...