Cookie Consent by TermsFeed

Ar žinote kad..? Plaktukas

Norite tikėkite, norite ne, bet toks paprastas įrankis kaip plaktukas turi savo iškirtinumų. Jų yra daug, visokių: apvalių, stačiakampių, su viniatraukiais, guminių, medinių... Apie juos galite pasiskaityti inete, o čia tiesiog keli įdomesni dalykai apie paprastus vinims kalti.

* Plaktuko galvos svoris labai daug lemia kalant vinis. Jei ji per sunki - bus sunku mojuoti, jei per lengva - bus daug vargo stipriau kalti.

* Titaninė plaktuko galvutė turi tik 3% atšokimą, tuo tarpu plieninė apie 27%. Suprantama, kad kuo labiau atšoka, tuo mažiau energijos perduoda viniui.

* Plaktuko galvutes kalamasis paviršius turi turėti kuo mažesnius užapvalinimus. Taip bus lengviau įkalti vinį nenuslydus galvutei nuo jo.

* Plaktuko galvutė turi būti palenkta į priekį iki 10%. Tada kalti su juo daug patogiau.

* Platuko koto ilgis taip pat labai svarbus. Kuo jis ilgesnis, tuo didesnis smūgis, tačiau tuo pačiu mažesnis taiklumas.Pabandykite įkalti vinį laikant plaktuką prie pat galvos. Pataikysite visus kartus į vinį, bet prireiks daug jėgų, tuo tarpu paėmus už koto galo, keli lengvi mostai ir vinis sukalta, žinoma, jei pataikysite.

Palikite komentarąKomentarai
 • saulius

  Viena blogiausiu bet kokio plaktuko sąvybių kad jis vis kur nors dingsta.Išdikelis

 • vytas911

  taip... iš pradžių apie leidimą, paskui apie statinio priregistravimą... :) apie šį dalyką knygos gal neparašyčiau, bet straipsnelis išeitų :) Ir šiaip kiek teko lankytis statybų inspekcijoje, tai praktiškai visi interesantai ten sėdi su nerimu :DD

 • Besidomintis

  Ne, ne inspektorius ;-), bet esu Statybos leidimo laukimo stadijoje (Klaipėdos r.). Apie šį statybų etapą turbūt kiekvienas ską nors statantis galėtų po knygą parašyti...

 • vytas911

  matyt inspektorius :) o su tais atšokimais, manau čia reklaminiai triukai... energija gi niekur nedingsta, kita vertus paimk plaktuką su švino galva (aišku tokių nėra) - neatšoks visai, bet ar įkalsi tai klausimas :) nu nžn, senai aš fiziką mokiaus, gal ką ir pamiršau :)

 • nuo

  Aha.. reiks aprašyti kažkada :)

 • Besidomintis

  Pasigendu informacijos apie Statybos leidimą...