Cookie Consent by TermsFeed

AMB

Kadangi gedulas šiandien baigsis, tai parašysiu ir aš.

Iš tiesų su gedulu čia nieko bendro, tiesiog nenorėjau rašyti „ant karštųjų“. Kai mirė Algirdas Mykolas Brazauskas, nė kiek nebuvau nustebintas. Šiaip mirus kažkam žinomam, mane apima keistas jausmas. Taip buvo su Vytautu Kernagiu, Sigitu Geda... Ir tai nesusiję nei su liga, nei su netikėtumu. Tiesiog yra „dideli“ žmonės. Mirus AMB man buvo visiškai vienodai. Nejaučiau jam kažkokios neapykantos, man tik visada buvo gaila mano Tėvynės. Žinoma, kad tai tik mano nuomonė, bet tai ką dabar turime: korupciją, betvarkę, partijų nesąmones, aš priskiriu AMB. Puikiai nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atgavimo užsiėmęs vietą jis visą laiką buvo ten kur reikia. Jei kas klaus faktų - neturiu jų, bet savo nuomonę galiu turėti ir be jų. Nuomonę susiformavusią per 20 metų.

Ir nuo pat šeštadienio garsiai stebėjausi kaip galima taip aukštinti jį. Per visas televizijas nuo ryto iki vakaro. LRT aš suprantu, nes ten vadovauja žmogus, kuris buvo aptiktas elektros skydinėje būtent po Brazausko partijos vakarėlio. 

Nesuprantu ir žmonių, kurie ėjo į prezidentūrą pažiūrėti jo kūno. Bet čia jau ne jo bėda, čia žmonių, kuriems būtinai reikia pamatyti žinomo žmogaus lavoną.

Žmogus, kuris sakė, kad dar ne laikas skelbti nepriklausomybę dabar įvardijamas kaip jos šauklys.

Žmogus, kuris užėmė tokias aukštas pareigas tiek okupantų tiek nepriklausomos Lietuvos laikais dabar yra vadinamas didvyriu.

Na ir pabaigai citata:

Kol kabės šitas skuduras, aš nekalbėsiu.“ Algirdas Mykolas Brazauskas, apie Lietuvos vėliavą

Palikite komentarąKomentarai
 • Remi

  Na protingai pasakei "tai tik tavo nuomone". Apie mirusi, kaip bebutu, netaktiska blogai kalbeti. Juo lab kad ant vieno zmogaus kabinti visas musu visuomenes nuodemes nera protinga.

 • nuomone is norges

  hm... visu pirma sveiki visi gyvieji , visu antra -netiketai patekau as cia su kazkuria tai Oslo delcia... Kategoriskas Blog,as ar kaip cia pavadint si man nauja saita , bet su dideliu susidomejimu panarsysiu as po ji , jums maloniai leidus...O , beje , tikrai taip buvo AMB istarta apie skudura...??? Ar gandas ? ...na, narsom...........

 • Darius

  pritariu vidmanto nuomonei, kad AMB absoliuciai nevertas visu panegiriku - kol buvo gyvas, niekas nekalbejo, niekam nebuvo idomus, mire - pasidare tautos didvyris. pripazinkim kad velionis buvo paprastas kaimo bernas, nei per daug issimokslines, nei per daug intelektualus, nei aukstos morales. kaip sakant darbininku klases atstovas - todel toks ir populiarus, nes zmones megsta panasius i save.

  o kai tokie politikos ir ekonomikos analfabetai valdo valstybe, puikiai matome kuo visa tai baigiasi - tai vieinintelis ir nenugincyjamas irodymas mano nuomones oponentams. pazvelkit i estija arba cekija, kurios vijo lauk visus senus sustabarejusius nomenklaturscikus - gyvenimo kokybe akivaizdziai aukstesne.

  be to niekaip nesuprantu tokio dalyko: dauguma sako kad reikia ji gerbti vien uz tai kad buvo prezidentas? tai paksas irgi taps liaudies didvyriu po mirties? vadovaujantis tokia logika visi prezidentai verti isaukstinimo po mirties - pvz Čeučesku, S. Huseinas ar netgi Stalinas

  mastykit mieli zmones, svieskites, neklausykit propagandos ir formuokit savo argumentuota nuomone :)

 • AliG

  Skudura ir as prisimenu. Taip buvo.

 • ramunė

  perskaičiau įrašą ir atsigavau, puiku, kad yra sveikai mąstančių jaunų žmonių

 • na

  domejimasis politika nesedint (Seime, siltoje vietoje) priveda prie sizofrenijos priepuoiu.

  O AMB vien del to ,kad buvo pirmuoju prezidentu uri isrinko dauguma lietuvos pilieciu vertas deramos pagarbos.

  Na kam tos ambicijos lietuviams?nera gi jie dabar nei geri politikai,nei geri kasistai, nei pilietiski:)

 • nuolaida

  Atsakymas "na". Nerašiau apie Landsbergį dėl kelių priežasčių - jis pats save pakasė. Jis ne toks blogas kaip AMB. Jis visiškai nesusijęs su šios dienos įvykiais.

  Politikos nepaliksiu, nes ten mano likimą apsprendžia ir nenoriu, kad taip būtų toliau.

 • nuolaida

  Virginija. Ačiū. Tikiuosi ne paskutinis kartas. Visa laukiu komentarų su patarimais, nes jie naudingi ne tik man, bet ir kietiems statantiems ir skaitantiems :)

 • Blakis

  Zmogus mire, ir lyg nereiketu kabinetis prie jo darbu, bet, sutiksiu kad dabartine situacija tokiu va brazauskeliu darbeliu tesinys. Prisivoge sociai ir sau ir savo seimai ir leido vogt panasiems i save. Nejauciu jokios pagarbos, nors tureciau. Prezidentas vistik. Tureciau tylet, tik atsibodo. Nuleisk galva, buk durnas ir mokek mokescius. Busi idealus.

 • Giedrius

  Vidmantai, gerai parasei, as pats taip tolerantiskai nebuciau sugebejes :)

 • mmx

  sovietinių laikų nomenklatūra su anų laikų įročais ir "tradicijom" perkeltą į laukinio kapitalizmo terpę, blogiau ir nebūna - tą simbolizuoja amb. Visas šitas šurmulys labai primena brežnevo laidotuves, tipiškas genseko garbinimo kultas. Tikiuosi, kad su amb nueina ir postsovietinė era, gal prasidės apsivalymas bent galvose.

 • .no

  visiskai pritariu absoliuciai nieko neajutau jam mirus, taip nebuvo net mirus maiklui dzeksonui

 • ha

  teciu-susirask lrytas.lt Valatkos straipni "ka Lietuvai dave AMB?", tai to straipsniu komentaruose dar ne tokiu AMB fraziu pasiskaitysi apie Lietuvos nepriklausomybe.

  Vidmantai, zmones prie velionio kuno eina ne i ji pasiziureti (pasitaiko ir tokiu), bet su juo atsisveikinti.

  Del AMB, tai ji buvo geras tevas savo vaikam-privoge turtu tiek, kad ir proproprovaikaiciams uzteks. Buvo geras chebros vadovas, padejes saviems prisivogti pinigeliu. O man jis buvo eilinis stambaus masto vagis. Tesiilsi jis ramybeje. Amen.

 • dyva

  pritariu na

 • jonas

  gal kas zinote ka per gedulinga vakariene patieke valgyti?

 • Virginijai

  nevien Vidmantas ar koks petriukas sako teisa apie AMB. Yra tikrai daug jaunu ir pagyvenusiu zmoniu , kurie puikiai atskiria pelus nuo grudu. Problema tame, kad AMB sebrai vsi dar valdo lietuvos ziniasklaida. Ir per ja pompuoja komunistu populiarumo reitingus, AMB didvyriskuma, nepagarba vyriausybei ir etc. Realiai AMB gerbeju tikrai nera daug, tacaiu raudonoji ziniasklaida juos padaugina pagal uzsakovo norus.

 • Tomas to na

  Nu tai tu visiems ir atleisk ir dar paplok rankutemis arba per peti patapsnok, busi pavyzdys visiems. O jei gerbi tai nesk karsta ko sedi cia prie kompo ir nesamones rasineji.

  Dar jei esi toks geras krikscionis tai atleisk visiems zmogzudziams, visiems kurie seda prie vairo girti ir nuzudo nekaltus zmones, atliesk visiems kurie vogia pinigus ir t.t. tada gali pakuotis savo manta ir i siusklyna braukti uodega, nes tik ten tavo nuodemes bus atleistos ir gyvensi pilnaverti gyvenima.

  Taip nepaminejo Lansbergio - bet ne apie tai Vidmantas rase lavoneli (nesu gerbejas Lansbergio bet siaip).

  O is klaidu mokaisi ir gyveni ... dar geriau is kitu mokytis.

 • Virginija

  Sveikas, Vidmantai

  rašau Tau pirmą kartą, nes tik iš "būsto" sužinojau apie Tave ir statomą namą. Esu architektė, todėl įlindau į tinklalapį - dienoraštį iš smalsumo. Gerai žinau, kad beveik kiekvienas lietuvis mano esąs ne tik žemdirbys (pirma, antra, gal trečia karta nuo žagrės...), bet ir puikus statybininkas, tačiau iš laikraščio supratau, kad Tu kitoks. Kažkoks netipiškas ir labai įdomus. Galvojau, kad paskaitinėsiu nuotaikingų statybų aprašymų, bet tai, ką radau, mane sužavėjo. Negalvojau, kad yra taip mąstančių jaunų žmonių. Aš ne tik pritariu Tau, aš Tavimi žaviuosi. Esu gerokai vyresnė už tave, todėl galiu pacituoti AMB žodžius iš tribūnos, prieš skelbiant Nepriklausomybės atkūrimą: "...kam mums tie vienadieniai drugeliai?!..."

 • na

  vidmanto gerbeju ratas nemazas"2010-07-01 10:26 petriukas

  saunuolis Vidmantai, labai gerai parasei. 010-07-01 13:11 Tomas Puikios mintys Vidmantai"

  O vidmantas sedi patenkintas:)

 • Vytenis

  http://iy.delfi.lt/norm/88929/4116252_5N...

  Kelionėje nepamiršk draugų

 • na

  kodel nepaminejai Landzbergerio prisidejusio su savo sutve prie visuotinio Lietuvos bardako kuriame gyvenam.

  Nesistebiu visu protinguoliu pasisakymai internete AMB mirties tema - visgi gera proga isvemti visa geri susikaupusi per tiek metu(tsikro litovco patriiioto bruozas).

  koks AMB bebutu ji istorijoje labiau prisimins,nei Kernagi(savo metu savo Vardo deka sekmingai prastuminedavo sunelio darbelius),ar Geda ( linksmu istoriju prisiskaite visa lietuva).Taip kad Lietuvoje saziningu mazai ir man visi lygus.AMB lygesnis tik tuo ,kad buvo pirmas lietuvos prezidentas.O vien to pakaktu,kad jo karsta ant ranku nestu i kapines.

  Kai zuvo lenkijos prezidentas dalis lietuviu sake- zuvo dar vienas lenkas,o dauguma net nesuprato kam tas gedulas.

  O lenkai nors ir nemyledami kacynskio sugebejo palaidoti deramai ir nekreipe demesio i isverstaskurius.

  O lietuviai eilini karta parode kokie jie patriiotai uzsidare savo 6aruose.

  komentatoriai draugiskai prisimine AMb praeities klaidas ir dabar bando jas pritaikyti siai dienai. O ir lietuviai kazkada zude zydus bet gi nepatinka buti zydsaudziais amzinai.

  sugebejimas atleisti - tai ko truksta lietuvai.

  daug nerasysiu,bet autoriaus pasisakymai paskutiniu metu labai jau primena viena Dostojevskio romano pavadinima.Geriau rasyk apie statybas,o politika palik valdzios vyrams.

  P.S. as niekad nebalsuodavau uz socdemus,bet AMB kaip lyderis patikdavo.

 • viskas paprasta

  Jei ne Brazauskas, jūs čia, greičiausiai, neberašytumėt.

 • Tėtis

  Geras. Dėl to "skuduro". Pirmą kart išgirdau. Kur ir kada čia jis taip pasisakė?

 • smalsutis

  Petriuk, sutartis pasirase mano kirkilas, bet jas su mielu noru vykdo mano laborantas jau siais metais. beja, remontus daro 2008 metu kainomis plius 30% atkatai. Bet koks "taupytojas" jas jau butu sustabdes ir nevykdes. Sorry, namo apsiltinimas ir aptinkavimas 350 lt/m2. Petriuk, gal man tavo namuka patinkuot ? As jau nekalbesiu apie ministeriju, seimo rumu remontus siais ir praejusiais ir kitais metais.

 • petriukas

  "Laborantas restauruoja savo rezidencija uz 4.5 mln (kokia tavo namuko kaina?)" ... argi tavo nemegstamas laborantas uzkure ta renovacijos projekta ? Juk kirke, o gal ir net pats AMB jam i ausi pakuzdejo, kas turi laimeti konkursa. O dabr jau jus ant laboranto verciate beda.

 • smalsutis

  "korupciją, betvarkę, partijų nesąmones, aš priskiriu AMB". Galima priskirti visa blogi AMB. Cia uzlenkiai. Bet kuri valdzia apskritai ir yra korupcija, betvarke. I ja lendama tik del to kad apturet naudos. Arti zodzio prostitucija. O kas pasikeite po AMB isejimo ? Laborantas restauruoja savo rezidencija uz 4.5 mln (kokia tavo namuko kaina?) Prokuratuta, medicna, keliu policija, na pagaliau arciau sirdies- miesto savivaldybe ir jos vadovai. Nera esminio pokycio dar nuo CCCP laiku. O gera zinia- abonentas jau ne abonentas, nebuvo tokio ir taskas!

 • Tomas

  Puikios mintys Vidmantai, manau pas daug ka tokios pacios mintys galvoje tik isreiksti ne visi gali arba tingi.

  O tokiu garbiu zmoniu pas mus dar pilna ant svieto kaip sakoma, kurie ne Lietuvos labui o savo ratui gera daro. Ypac papiktino paskutiniai gerb prezidento zodziai kad reikia kuo greiciau "savo valdovu rumus" pabaigti, nu ir kitokie bajeriai

 • mozila

  Sutinku,kad gedulo nejauti,nejauciu ir as,nors nenuvertinu sio politiko,bet ne visi zmones eina i prezidentura paziureti kuno,daugelis zmoniskai atiduoti paskutine pagarba.

 • Evio

  100% sutinku. O kai numirė, pagalvojau... Na vienu komunistu mažiau.

 • Sandra

  Nors ant šio gyvenimėlio dar nesu tiek, kad galėčiau vertinti jo preities darbus, bet šita visa perdėta visų reakcija mane irgi nustebino.... Gaila ir artimųju, kurie net paverkt, prie artimo zmogaus negali, nes tiesiogiai transliuoja :) ir visi žiūri, kaip artimieji verkia... atrakcija...

 • ignė

  Manau, galėčiau pasirašyti po tavo pasisakymu. Man jokių emocijų jo mirtis taip pat nesukėlė. Tik kiek vėliau nuostabą dėl perdėtos panegirikos. Kai Pumprickaitė trečią kartą kartojo tuos pačius žodžius apie jo didybę, gerumą ir dar velniaižin ką... išjungiau TV, nebeištvėriau...

 • scorps

  visiskai sutinku su irasu.

  man tai dar viena citata patiko:

  "Kai kurie asmenys atkakliai perša mums Lietuvos Respublikos atkūrimo idėją. Esame įsitikinę, jog neįmanoma nutraukti penkių dešimtmečių Tarybų Lietuvos raidos. Pagaliau nėra ir pakankamai pagrįsto argumento, kad tai daryti būtina." – Žodis Lietuvos komunistams, „Komunistas“, 1989, Nr.9.

 • Romeo

  Amžinatilsis mano eksės senelis savo laikais būvo AMB vadovas (tingiu traukti lietuviškąją tarybinę enciklopediją, kad tiksliai įvardinti jo pareigas). Tai jis visad mėgdavo prisiminti du su AMB susijusius įvykius - vieną, kai visas optimizmo kupinas AMB įsiveržė į jo kabinetą ir sušuko „Einam, Antanai, nepriklausomybės daryti - babkių pasidarysim!“, į ką jam buvo atsakyta „Jus, AMB, ir eikit, aš jau per senas tokiems žaidimams“ ir kitą, kai žymiai vėliau jiedviems netyčia susitikus Gedimino prospekte ir apsidžiaugus vienas kitu į klausimą „Kodėl skursta Lietuvos pensininkai?“ AMB atsakė „Žinai, Antanai, jei nuoširdžiai, tai px man tie pensininkai“. Va tokį va aš nabašniką ir prisiminsiu - kaip žmogų kuris nuėjo darytis pinigų ir pasidarė jų sočiai. Per visų kitų kraują, skausmą ir kančia. Nu nes px.

 • Vytenis

  Palaikau.

  Mano nuomonė: - + +

  - - žmogus mirė baigėsi jo gyvenimas, liūdna.

  + - jis daugiau nesikankins, sunkiai sirgo.

  + - prasidėjo laikas, kai "gerieji politikai" palieką mus.

 • petriukas

  saunuolis Vidmantai, labai gerai parasei. As esu tokios pacios nuomones, nera jis joks Lietuvos didvyris, tiesiog isvestaskuris prisitaikelis kombinatorius. Kuris visada kombinavo sau ir savo draugams, o tauta maitino skambiom "ukininko" kalbom ir pazadais. Geda visiems, kurie liaupseja apie jo geruma ir didvyriskuma. Prezidento posta jis juk irgi susikombinavo. Korupcija, susiskaldziusi, nugirdyta, demoralizuota visuomene tai jo, o ne kieno nors kito nuopelnas Lietuvai. AMB gerai zinojo, kad kuo visuomene bus durnesne, tuo lengviau ja bus galima valdyti.

  O siuo metu tai mane labiausiai nervina ziniasklaida-purvasklaida, kuri eskaluoja baznycios sprendimus del AMB laidojimo.

 • saulens

  del tos veliavos - cia gi gudrus manevras, kad sovietu funkcionieriai prarastu budruma... Is esmes kaip ir visa kita, ka jis yra padares - atliekam bilen koki veiksma, o paskui po 20 metu palaukus sugalvosim motyvacija vardan ko tai darem...