Cookie Consent by TermsFeed

Homoseksualūs lytiniai santykiai

Paskaičiau Delfi esantį straipsnį. Nusprendžiau ir aš įkišti savo trigrašį į homoseksualų lygiateisiškumą.

Kunigas teisus dėl vienintelio dalyko: tai nėra normalu. Dvi lytys ne veltui yra ir viskas sukurta, taip, kad jos viena kitą papildo.

Bet ką gi daryti, jei tai nėra liga, kurią galima pagydyti? Man atrodo, kad pats protingiausias dalykas yra susitaikyti. Ar homoseksualus žmogus yra kažkuo kitoks nei heteroseksualus, jei atmesime jo potraukį tai pačiai lyčiai? Ne. Visa kita yra lygiai taip pat. Ar jūs smerkiate draugą jei vedė merginą, kuri, jūsų manymu, nėra graži, patraukli, maloni?

Man keistas kai kurių bažnyčios atstovų "tamsumas" ir nenoras pripažinti, kad seksualiniai santykiai dviejų žmonių gyvenime yra būtini. Noriu tikėti, kad skatinimas viską daryti natūraliai (nesisaugant) yra tik noras padidinti gimstamumą. Perskaičius straipsnį man pasidarė baisu - bažnyčia lenda į dviejų žmonių santykius, arba, kitaip tariant, "po kaldra".

Ar blogai yra tai, kad du žmonės jausdamiesi gerai, kitiems visiems nepadaro nieko blogo?

Nenoriu rašyti apie pačios bažnyčios problemas ir, kad jie geriau savo kiemą pirmiau išsivalytų... Žinoma, kad vieno kunigo pasisakymo negalima sutapatinti su visų kunigų nuomone, bet belekokios įstaigos vadovo pasisakymai yra oficiali įstaigos nuomonė. Jei ji man priimtina - valio, jei ne - tai mane nuteikia priešiškai. Ar to turi būti siekiama?

Palikite komentarąKomentarai
 • Nulisnulis

  Nieks homoseksualam nedraudžia tyliai išangęs platinti, bet ar reikia šiais iškrypimais šokiruoti tauta? Nori vaikų? Susirask priešinga lytį, ir toliau išangę platink tyliai. Kam homikuj tuoktis? Kad visi žinotų jog tu homikas?? Hmm... O jei jau taip nutiko jog du vyrai "pora" (fuj fuj) apie kokius vaikus gali būt kalba? Isivaikint ir užauginti traumuota vaiką? Gamtoje homikas vaikų nesusilaukia, tik tyliai viens kitam išanges platina. Tų pačiu lyčių santykiai yra psichinis sutrikimas, kuris yra tarp žmonių tiek tarp gyvūnų. Bet faktas lieka faktu

 • rimtas

  "Jei tu isitikines, kad esi vienintelis zinantis tiesa, tada visi kiti yra melagiai. Ir jei kiekvienas melagis, tuomet kiekviena tiesa kuria jie sako- yra melas..."

  :)))

 • Petras

  Man atrodo, svarstymai perėjo į paprasčiausią ginčą PTINKA-NEPATINKA, o argumentus ima pakeisti įsitikinimai. Visgi buvo įdomu patikrinti, kuo remiasi oponentai. Ačiū.

 • Pedofilai

  Tai gal po kokių 5 metų ir pedofilai pradės lįsti ir sakys kad tai normalu? Ir darys eitynes ir pan.

 • :o)

  visi tolerantishki kol nepagauna kokio vaikigalio is artimuju. idomu kokia gaidele tuomet suoktumet :)

 • m

  Eikit jūs, paranojikai :) Jiems visur tik reklama, tik šiknų draskymas :)

  Aš vis pagalvoju, koks aš laimingas žmogus ir kaip man paprasta gyventi! Niekas netrukdo, dėl nieko nervintis nereikia.

 • Darius

  butent, o dabar per tuos paradus reklama gaunasi: nebijok pabandyti, paziurek kiek musu daug ir kaip mums gerai. O to gerio, speju, ner daug.

 • :o)

  cia tik mano nuomone. tegu tie p***rai viens kitam siknas drasko tyliai kitiem nematant. o ne su reklamom eitynem ir manifestais.

 • dariuxs

  ha ha ha

  tuoj atsiras :D propogandiniai dokumentiniai filmai: vilkas su vilku ir liutas su liutu. Cia labai panasu i tai jog vaikams norejo sekti pasakeles apie Karaliu ir princa :) kurie laimingai kartu gyveno...

 • m

  Ne, kolega, aš neturėjau omeny, kad visi čia, įskaitant Nuolaidą, homofobai :) Homofobu būti sudėtinga, tad nesišvaistau čia kaltinimais :) Tiesiog sakau, kad jei nors kas nors man tai įrodys, tą pačią akimirką susikišu savo argumentus.

  Dėl gamtos dokumentikos - ar manai, kad tai patikimas šaltinis? :) Aš jei kurčiau filmą visai šeimai apie liūtukus, begemotus ir beždžiones gamtoje, tai tikrai nerodyčiau, kaip poruojasi du liūtai, kaip ir nerodyčiau, kaip poruojasi liūtas su liūte. Aš apskritai matęs labai nedaug dokumentikos, kurioje parodomas poravimasis. Tad šaltiniu to laikyti nelabai galima, nes dokumentiniai filmai apie gamtą dažniausiai net nėra susiję su mokslu.

  Tai tiek. Šiaip tai atsipalaiduokit, aš čia tik linksminuosi :) Pabodo jau diskutuoti šia tema, tad įsikišau šiandien tik dėl to, jog man kažkokia smagi diena :) Ir Nuolaida nepyk, tikrai negalvoju kad tu kažkoks netolerantiškas, tavo įrašas man patiko tik šiaip norėjau pasikomentuoti. O kalbant apie dariuxs, tai tikriausiai užuojauta privertė mane jam parašyti.

 • Žiūrintis tolerantiškai

  Komentas skirtas m:

  Iki šiol dokumentika apie gamtą pateikdavo heteroseksualaus elgesio pavyzdžius. Tiek ir liūtų, ir vilkų. Taigi įrodymas tebūna tūkstančiai valandų filmų apie gamtą, rodytų pastaruosius trisdešimt metų.

  Turi įrodymų kad šie filmai yra tendencingi ir nuslėpė tikruosius gamtoje vykstančius dalykus? Puiku, papasakok savo sąmokslo teoriją, mielai išklausysime.

  Teigi kad "Tie patys vilkai ir tie patys liūtai būna homoseksualūs"? Puiku. Dar patikslink, ar homoseksualus elgesys būdingas vilkams ir liūtams, ar toks elgesys yra retas nukrypimas nuo normos.

  Beje, Tavo pajuokavimas, kad patikėjusi jog homoseksualumas yra "nukrypimas nuo gamtos normų", pradėtum nekęsti homoseksualų, yra nekorektiškas. Nukrypimas nuo normos yra vienas dalykas, o ryškiai negatyvus tokio nukrypimo vertinimas - visai kitas dalykas.

 • m

  smalsuti, debilams niekas nedraudžia organizuoti eitynių. Vieniems tokiems jau netgi buvo leista, kovo 11-ąją buvo.

 • smalsutis

  jai tai nera nusikaltimas, tai kodel tie melynieji negali zygiuoti gatvemis? Jie turi bedu rupesciu ir tai jie nori parodyt pasauliui. Pazygiuos karta du ir niekam nebus idomu. Jei pav debilai yra nenormalu, tai jie ka negali organizuoti eityniu. Arba saudyt reikia arba leist

 • m

  Žiūrintis tolerantiškai, mes susipažinę su skirtinga gamta. Ne tik hermofroditai gamtoje yra homoseksualūs. Tie patys vilkai ir tie patys liūtai būna homoseksualūs. Ir dėl įvairiausių priežasčių, ne tik dėl to, jog šalia nėra patelės.

  O šiaip, tai jei kas nors man štai čia įrodo, jog homoseksualumas prieštarauja gamtai ir yra nukrypimas nuo gamtos normų - tą pačią akimirką pradedu nekęsti homoseksualų. Tik įrodykite ir pateikite faktų ir aš tuoj pat jungiuosi prie homofobų :)

 • m

  dariuxs, ne netenkina, nes dievas nėra argumentas, nes tai tik pasaka storoje knygoje. O Adomo ir Ievos sukūrimo istorija gali tikėti tik neišsilavinę kvaileliai, nes net vatikanas ją paneigė.

  Ir šiaip labai jau siaurai žiūri. Pedofilija nėra normalu, nes tai paliečia kitą asmenį - vaiką. Zoofilija nėra normalu, nes tai paliečia gyvūną. Sužalojamas tiek vaikais, tiek gyvūnas. Ką paliečia homoseksualumas? Homoseksualumas nežaloja nieko, išskyrus vargšų homofobų smegenines :)

  O dėl visuomenės normų... Ar klausai Yvos / žiūri lietuviškas televizijos laidas / esi debilas su bmw, kuris dragina gatvėse / ir t.t.? Čia gi visuomenės normos.

 • Žiūrintis tolerantiškai

  "pateik nors kelis faktus (ne kliedesius), kodėl homoseksualumas yra gamtos anomalija, nukrypimas ar kaip ten išsireiškei."

  Nors klausimas ne man, tačiau pabandysiu atsakyti, nes panašu kad dariuxs nepriėmė iššūkio.

  Taigi, mano turimomis žiniomis yra taip.

  Vilkai patinai lytinius santykius turi tik su patelėmis, o tarpusavyje lytinių santykių nepalaiko.

  Liūtai. Vėlgi, patinai tik su patelėmis. Kiti patinai apskritai išvejami iš teritorijos.

  Gandrai. Gyvena poromis. Patinas ir patelė.

  Ir dar daug analogiškų pavyzdžių.

  Išvada: žinduoliai, turintys pastovią konkrečią lytį (t.y. ne hermafroditai), nėra homoseksualūs. O jeigu ryški didžioji dalis nehermafroditų nėra homoseksualūs, vadinasi nehermafroditams homoseksualumas yra nukrypimas nuo normos.

  Jeigu nehermafroditų veislės gyvūnas gimė hermafroditas, jo homoseksualumas gana natūralus, tačiau toks gyvūnas pagal apibrėžimą turi apsigimimą.

  Pagal analogiją būtų, kad ne visi homoseksualai "iškrypėliai". Labai retai pasitaiko ir tokių, kurie, liaudiškai tariant, "apsigimėliai" (pvz., turi vyriškus išorinius lytinius organus, bet tuo pačiu ir kiaušides).

 • Petras

  Baimės irgi - natūralus dalykas.

  Kiek kitaip - su socialinėsmis fobijomis. Jomis vadinamos nepagrįstos baimės, t.y. toks baimės jausmas, kuris kyla, kai nėra realios grėsmės. Paprastai jos labai sustiprėja, kai paklibinama kokia nors toje kultūroje priimta norma ar įprotis. Štai gėjai marširuoja ir nori įveikti normą, kad jų elgsena nenormali. Išsigandęs žmogus ima galvoti: o kas bus?.. Gal jie mane įsivers į lovą?

  Bet realiai aš neturėčiau jokių faktų tokiai baimei pagrįsti. Daugelį metų dirbau vieno dienraščio kriminalinio skyriaus redaktoriumi, bet neprisimenu nė vieno atvejo, kad homoseksualai būtų išprievartavę vyrą. Biseksualai tai daro dažnai, vyrai išprievartauja moteris, o moterus, būna, - vyrus, kiti nusirita iki pedofilijos. Tai gal pradėkim bijoti biseksualų?

  Taigi seksualinė orientacija ir padorumas nėra vienas ir tas pats. Tos tautos, kuriose toreruojamas homoseksualumas, nėra labiau ištvirkusios už katalikiškus Vakarus.

  O dėl reklamos... Jeigu manęs vyrai netraukia, tai galit reklamuoti, kiek tinkami, aš su vyru į lovą tikrai negulsiu. Nežinau, kaip tu, Dariukai, tai jau ne mano reikalas...

 • dariuxs

  :) tokiam kaip tu galiu pasakyti, kad Dievas sukure Adoma ir Ieva, o ne Adoma ir Adoma. O siaip man svarbu kad kad tu ar tavo sunus netaptu reklamos aukomis.

  Tinka toks atsakymas?

  Tau klausimas, kodel pedofilija yra nenormalu?

  Kodel zoofilija nenormalu?

  O jei rimtai, tai viska vertinu pagal tai kokia visuomene ir jojse esancios bendro elgesio taisykles. Nei vienas istatymas nedraudzia ar kitaip nevarzo mazumu. Visas nenormalumo supratimas atsiranda visuomeneje. Tinka toks atsakymas?

 • m

  dariuxs, jei tu pasiduotum homoseksualų reklamai ir būtum dulkinamas ne savo noru, tai nemanyk, kad visa žmonija tokia. Jei esi toks pažeidžiamas žmogelis, nekalbėk taip apie kitus :)

  Beje, kadangi esi toks žinovas, pateik nors kelis faktus (ne kliedesius), kodėl homoseksualumas yra gamtos anomalija, nukrypimas ar kaip ten išsireiškei.

 • dariuxs

  Tai va tame Petrai ir yra visa esme. Homoseksualai homoseksualu pagimdyti negali, tad naturaliai :) ju neprigaminsi, tam, kad homoseksualai turetu kiekvienas sau po drauga ar kelis draugus, tam ir reikalingas viesumas.

  Taip Petrai tu siuo metu apsaugotas, kad taves nevercia i lova. Ta prasme kad versti gali ivairiom prasmem, ir netiesiogine!!! T.y reklamuodami homoseksualuma, propoguoja tokius santykius. Galiu garantuoti, kad jeigu pradetu reklamuotis nemazai silpnu zmoniu pasiduoti reklamai t.y reklama juos paveiktu.

 • Petras

  Dariukai, aš tau nesakiau, kaip tau reikėtų daryti. Aš netgi nesakiau, kad homoseksualumas mūsų visuomenėje yra normalu. Juk žinau, kad jis pas mus laikomas nenormaliu.

  Tiesą sakant, aš tik norėjau paaiškinti sąvokas. Kas normalu ir kas ne, nustato visuomenė. Kas natūralu - eina iš gamtos. Ne viskas, kas natūralu, tam tikroje kultūroje toleruojama. Homoseksualumas mūsų kultūroje netoleruojamas, bet yra tautų, kur tai laikoma normaliu dalyku.

  Kaip elgtis, tegu sprendžia pats žmogus. Svarbu, kad jis nekenktų kitų žmonių interesams. Man homoserksualai jokios grėsmės nekelia. Man atrodo, kiti jų bijo tik todėl, kad tie žmonės yra KITOKIE, kad kitokius sunku suprasti. Atvirai sakant, aš irgi neįsivaizduoju, kaip vyrą traukia prie vyro (man vyrai atrodo negražūs, fi...), bet tai - mano asmeninis reikalas. Žinau, kitiems yra kitaip, bet jie neverčia manęs į savo lovą, o ką jie ten sugulę daro, man nelabai svarbu. Jeigu jiems gerai, tai ko man turi skaudėti galvą?

 • pastebėjimai komentatoriams

  Neskaičiau nurodyto straipsnio, pakomentuosiu tik čia išsakytus teiginius.

  "Visa kita yra lygiai taip pat"

  Ne visai. Neretai homoseksualų savęs suvokimas irgi skiriasi. Pasitaiko vyriškius primenančių lesbiečių, manieringų gėjų. Ne tik kitokie lytiniai santykiai, bet ir kitoks savęs suvokimas, nestandartinis elgesys, nestandartinis rengimasis. Nelabai dažnas, ir nelabai esminis dalykas. Tiesiog pastebėjimas.

  "Zoofilija teoriškai gal ir įmanoma, bet tau reiktų įrodyti, kad tai abipusis noras. Man atrodo tai sunkiai įmanoma."

  Kažkoks nusišnekėjimas. Patarčiau savišvietai atsisiųsti kokią zoo pornuškę, pasižiūrėti kaip šuo lipa ant moters. Klausimų, ar zoofilija įmanoma, nebeturėtų kilti. Pagal šuns entuziazmą ir daugiau išvadų pavyktų padaryti.

  "Gamtoje veikiantis potraukis, bet - nenatūralus, t.y. negamtiškas?"

  Iš papasakotų situacijų neišplaukia homoseksualumo natūralumas. Potraukis lipti ant visko kas juda - gal ir natūralus. Tačiau patino noras būti dulkinamam - abejotinas. Gal čia kažkas daugiau laiko su gyvūnais praleidęs ir geriau žino - pasidalinkite informacija (pageidautina apie žinduolius). Iš asmeninio stebėjimo - patinai nesileidžia dulkinami kitų patinų.

  "O tai gal tada tegu ir bažnyčia viešai nepostringauja, eitynių su savo maskaradais nedaro, pastatų su "pliusais" ant stogų nestato?"

  Per gyventojų surašymą save katalikais įvardino didžioji dauguma Lietuvos gyventojų. O homoseksualai yra demonizuotas dalykas, nemaža dalis jų nekenčia/šlykštisi. Ir tikrai ne didžioji dauguma save laiko homoseksualais. Taigi absurdiškas palyginimas.

 • dariuxs

  TO petras , na cia jau super :) jei gyvunai taip daro tai ir zmones taip darykim. Tai gal davai neapsiribokim homoseksualais! Yra visokiausiu mazumu siam margam pasauly... Daug dalyku gali prisiziureti tame kaime :D per ruja...jauciu tie tavo suniukai nesidrovi ir ant kojos tavo pajoti... tai tada iseina jog ir zmogui viskas galima, kaip ir gyvunui.

  Niekada nepripazinsiu to jog homoseksualai yra normalus zmones, kad zmones sutinku, kad normalus ne. Ir argumentai apie tai jog gyvuneliai Per discovery kanala irgi taip daro nereiskia, kad ir HOMO SAPIENS`ai turi taip daryti. Homoseksualumas tai gamtos anomalija, liga, apsigimimas ar mada.

  As manau jog jeigu manai, kad buti homoseksualu yra normalu, manau jog toks asmuo yra vienas is ju ir taip bando paneigti, kad serga ar yra apsigimes ar tiesiog madas vaikosi.

 • Ieva

  Ar čia apie homoseksualumą, ar apie Bažnyčią įrašas?:)

 • MariusM

  Nenormalu gal todėl, kad ne dauguma, bet, žinoma, naturalu, nes taip yra, kaip ir Petras pastebėjo...

  Daliau, sakai "Bet tegul jie jaučiasi gerai tyliai, o nešaukia visam pasauliui ir nedaro visokių eitynių. Tada jie kone niekam nekliūtų."

  O tai gal tada tegu ir bažnyčia viešai nepostringauja, eitynių su savo maskaradais nedaro, pastatų su "pliusais" ant stogų nestato?

 • Petras

  "Petrai: tu teisus dėl to, kad ir tarp gyvūnų yra homoseksualių santykių. Jei yra tarp žmonių - kodėl tarp kitų žinduolių to negali būti?"

  Taip, galima žiūrėti ir iš tos pusės, bet svarstant apie natūralius ir nenatūralius dalykus, visgi geriau remtis ne žmonėmis, bet kitais gyvūnais. Tam yra viena labai svarbi priežastis: dalis žmonių elgesio yra IŠMOKTA, o gyvūnai paprastai elgiasi natūraliai, t.y. pagal prigimtį. Netgi naminių daug ko neišmokysi. Paklusniausias šuo neišmoks salono manierų :)

 • Dalius

  "Ar blogai yra tai, kad du žmonės jausdamiesi gerai, kitiems visiems nepadaro nieko blogo?"

  Bet tegul jie jaučiasi gerai tyliai, o nešaukia visam pasauliui ir nedaro visokių eitynių. Tada jie kone niekam nekliūtų.

 • nuo

  m: galbūt tu teisus dėl nuomonės. Aš augau taip, lyg to nebūtų, bet jei nauja gyvybė atsiranda tik iš dviejų skirtingų lyčių, todėl manau, kad tai nenormalu. Tačiau suprantu ir neturiu argumentų ginčytis dėl savireguliacijos. Gal šioj vietoj tu teisus, tačiau aš, matyt, per daug konservatyvus :)

 • m

  nuolaida, bet pats sau prieštarauji :) Kuo tuomet homoseksualūs santykiai tau yra nenormalu, jei ir gamta juos toleruoja ir visų žinduolių (bei ne tik žinduolių) tarpe homoseksualumo pilna? Juk pats supranti, kad argumentas "viskas sukurta taip, kad papildytų vienas kitą" yra visiškai bevertis, nes kas kaip sukurta - ne mums suprasti. Ir be to, stereotipas, kad normalu yra moteris+vyras vėlgi yra tik visuomenės nuomonė. Gamtai homoseksualai gal netgi geriau, nes jie nesusilaukia palikuonių ir tokiu būdu neauga gimstamumas, kurio pasekoje mūsų žemė jau ir taip perpildyta :)

 • nuo

  O tiem, kas nesupranta kuo skiriasi homoseksualūs santykiai tarp žmonių ir santykiai su gyvūnais galiu išreikšti užuojautą.

  Nekalbu apie tuos, kuriem nėra skirtumo su kuo, nes čia jau sutinku, kad išsipisinėjimas, bet jei žmogui tai yra įgimta - jis negali to daryti prieš savo valią.

 • nuo

  Petrai: tu teisus dėl to, kad ir tarp gyvūnų yra homoseksualių santykių. Jei yra tarp žmonių - kodėl tarp kitų žinduolių to negali būti?

 • Dalius

  dariuxs, paskaityk daugiau literatūros, mokslinių straipsnių - tada komentuok. Zoofilija teoriškai gal ir įmanoma, bet tau reiktų įrodyti, kad tai abipusis noras. Man atrodo tai sunkiai įmanoma. Bet galėtų būti visai nebloga idėja science-fiction romaniūkščiui. Lytiniai santykiai su ateiviais yra zoofilija, jei jau norime būti tokie teisingi.

  O dėl viešumos, tai čia tavo nepagrįstos baimės, o ne racionalaus žmogaus mintys.

  Labai šaunus Petro komentaras. Visada maniau, kad Petras neeilinis žmogus.

 • Petras

  Daug mąsčiau apie homoseksuslų santykius ir stengiausi suprasti vieną dalyką: ar tai - tik nenormalu, ar ir nenatūralu?

  Mūsų visuomenėje tokie santykiai laikomi nenormaliais. Tačiau norams nustato pati visuomenė - kas vienur nenormalu, kitur gali būti visuotinė norma. Nemažai tautų, kur homoseksualūs santykiai toleruojami ir skatinami (ypač - iki vedybų).

  O kaip dėl natūralumo? Jeigu tokie santykiai nenatūralūs, jų neturėtume rasti gamtoje. O štai čia matome visišką pasileidimą!.. Laikau du šunis. Gėda žmonėms pasakyti, kuo jie kiekvieną dieną kieme užsiima. Augdamas kaime ganydavau gyvulius ir turėdavau stebėti, kada karvės ima ieškoti jaučių. Pagrindinis požymis - karvė ima lipti ant karvės... Tai kaip čia yra? Gamtoje veikiantis potraukis, bet - nenatūralus, t.y. negamtiškas?

 • dariuxs

  dar jie nori teises isivaikinti... jei homoseksualai gali isivaikinti tai kodel zoofilai negali? krc absurdas ...

 • dariuxs

  Tegu homoseksualai jauciasi gerai privacioje erdveje, o ne eina i viesuma. Viesuma reikalinga tam kad plestu savo itakos sferas, susirastu nauju bendraminciu.

  Darosi madinga buti kitokios orientacijos t.y net homoseksualu.

  Nenustebciau jei ir zoofilai prabiltu apie ju teises. na pvz susizieduoti su gyvuneliu ir laimingia gyventi.