Statau namą
Šildomų grindų minusas
Šildomos grindys suteikia tikrai nerealų jausmą namuose. Vis dar džiaugiuosi, kad namas šildomas ne radiatoriais :)
Apie šildomų grindų minusus informacijos yra daug. Dalis jų tiesa, dalis, - galbūt, dalis mitai, dalis melai.
Pastebėjau vieną šildomų grindų minusą, apie kurį nebuvo tekę niekur girdėti. Labai sausėja kojų oda. Iki šiol mano padams niekada nereikdavo kremo. Dabar jau reikia :)
lauko grindų danga
Toks minusas, tai čia... Man asmeniškai šildomos grindys vien tik pliusai. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkome tokias grindis.
Grindų šildymo automatika
Įsirengiau ir aš grindų šildymą, puikesnio dalyko kol kas net nežinau ar gali būti, toks malonumas per tokias grindis vaikščioti, laukiu irgi sąskaitos už šildymą :D
nuo
Basas vaikščiojau ir bute. :))
Marius2
Šiuolaikiniuose namuose, kurie yra sandarūs ir gerai apšiltinti, tiesiog būtina ventiliacija.
Tam, kad visa šiluma per ortakius neišeitų lauk, yra sugalvota priverstinė ventiliacija su rekuperacija.
Dažniausiai oro ištraukimo angos yra lubose, todėl šiltesnis oras, kildamas nuo grindų, link jų ir juda.
Net jei to ir nebūtų, dar yra dalykas, vadinamas difuzija, juo užsiiminėti kaip tik labai mėgsta dujos.
Taigi kalbos apie metro aukštyje "stovintį" šiltą orą yra visiški vėjai.
Kai lauke -25, į grindis paduodamo vandens temperatūra pasiekia 30 ir daugiau laipsnių. ant jų miegant - kaip ant polistirolo lapo - iš pradžių faina, bet paskui užknisa... :) Miegokime lovose.
O dėl kojų džiūvimo - gal tiesiog daugiau pradėjai vaikščioti basas, Vidmantai?
Šildymo meistras
Na, šaunu matyti tiek daug savimi pasitikinčių žmonių. Gaila, tačiau didžioji dalis jūsų pasitikite tuo, ką sakote apie grindinį šildymą, bet esate visiškai neteisūs.
Jei gilintis į oro sausinimo tematiką: visi šildymo būdai sausina orą vien dėl to, kad jie jį šildo. Paprastai papasakosiu. Yra du parametrai aprašantys drėgme. Tai santykinė oro drėgmė (išreiškiama %) ir absoliuti oro drėgme (išreiškiama gramais vandens kilogramui oro g/kg). Kuo oras vėsesnis, tuo jo absoliuti drėgmė yra mažesnė. Paprastai sakant, vėstant orui į jį telpa mažiau drėgmės. Drėgmė iš pravėsusio oro iškrenta kondensato pavidalu. Gamtoje tai būna rūkas. Taigi vasarą dažniausiai lauke turime drėgmę apie 50-70%, žiemą 70-90%. Tačiau absoliutine išraiška vasara apie 25 gramus vandens kilograme oro, o žiemą tik 3. Kas įdomiausia- žmogus jaučia santykinę drėgmę. Todėl lauke jam visą laiką (tiek žiemą, tiek vasarą) gerai. Dabar pereikime į vidų. Visos patalpos daugiau ar mažiau bet yra vėdinamos ir lauko oras su savo drėgme patenka į vidų. Taigi žiemą į patalpą patenka lauko oras, kuris savyje turi tik kelis gramus vandens, nors normalios drėgmės šiltas oras turi turėti dvidešimt kelis gramus. Taigi kai žieminis lauko oras sušyla iki kambario temperatūros, jis pasidaro labai sausas. T.y. jo santykinė drėgmė lieka maža ir žmogus jaučiasi prastai. Paviršiaus plotas, nuo kurio jis šyla, bendru požiūriu, nėra svarbus. Kaip tik, esant radiatoriniam šildymui, oras yra perkaitinamas ir susidaro sauso oro srovės, kurios kelia dulkes nuo grindų į orą ir sausina kvėpavimo takus, todėl grindinis šildymas rekomenduojamas alergiškiems ir su kvėpavimo takais problemų turintiems žmonėms.
Turiu tikrai faktais argumentuotus atsakymus į kitus čia aptartus klausimus.
Gerbiu tuos, kas turi savo nuomonę. Bet nuomonė dar ne viskas. Pasitikėkite tik patyrusiais ir žinių turinčiais meistrais. Kadangi dirbu šitoje srityje jau ilgai, matau, kaip žmonės yra vedžiojami už nosies prastų meistrų ir internetinių komentatorių. Jei nežinote gerų meistrų yra viena sąžininga šildymo sistemas gaminanti įmonė. Jos pavadinimas mėlynas ir prasideda iš U. Nenorių jų reklamuoti, bet kas kiek domėjosi šiais reikalais, tikrai žinos ją.
Mano emailas sildymas.vesinimas{eta}gmail.com. Profesionalai įrengiame šildymo, vėsinimo, vėdinimo sistemas privačiuose namuose ir kituose nedideliuose objektuose. Taip pat teikiame konsultacijas inžineriniais klausimais ir atliekame techninę priežiūrą. Prekiaujame tik patikimais produktais.
Sėkmės.
P.S. konsultacijos, jei neperkami kiti mūsų produktai, yra mokomos.
studentas
:) joke. O jei reimtai tai as pastebejau dar viena dalyka, bet si kart ne apie sildomas grindis. Pakeiciau lemputes taupiomis ir pastebejau, kad kaikurios taupiosios lemputes net ir jas isjungus dar kojias 2-10 min blyksi. ar jums taip kada nors pasitaike?
mintas
Studentas gi, kaip kitaip :D
Dainius
to studentas: jei teisingai supratau, tai kai miegi ant radiatoriaus tada galvos neskauda :D ??? Gal laikas pradet maziau gert :D
to studentas
As kai atsibundu su batais kazkodel irgi visada galva skauda. Gal pabandyk miegot lovoj?
studentas
va dar vienas minusas ant tokiu grindu issimiegojus skauda galva :D
Blakis
Dariau, į šitą klausimą aš neatsakysiu :) bet va pavyzdys toks grubus: katilas turi oro sklendes, ar/ir dūmo nuvedimą tiesiai kaminan. Jei jos visos atidarytos - katilas dirba maksimaliu režimu bet neekonomiškai, daug šilumos išlekia lauk. Jei, pvz, dūmas nukreipiamas per pečių - katilas dirba naudingiau. Toks paprastas supratimas. Apie elektroniką ir katilo valdymą dar mažai išmanau, bet jie tiesiogiai turi įtakos katilo naudingumui/efektyvumui.
Serzas
As manau kad akumuliacine talpa tikrai butinas dalykas prie KKK sistemos, kaip jau kazkas minejo, katilas efektyviausiai dirba pilnu, bet ne maximaliu pajegumu, todel dziaugtis tuom kad katilas dega visa para tik del to, kad uz lango silta, kuomet silumos poreikis nedidelis ir namas pasyla nuo vos rusenamo KKK yra kvaila. Isivaizduokit kad KKK pilnai pakrautas ir degdamas nominalei pasisavina 90% silumines energijos, o rusendamas kokius 60% ar net maziau, jei esamu laiku jums uztenka tu 60% tai cia dar ne didelis dziaugsmas, nes kiti galimi 30% islekia per kamina.
Taciau akumuliacine talpa nelabai atsipirks sistemoje su granuliniu katilu, kuris pats yra kaip akumuliacine talpa. Prisildo sistema ir uzsigesina, esant silumos poreikiui vel savaime uzsikuria. Siuo atveju akumuliacine talpa butu reikalinga tik pavasari ir rudeni, kada silumos poreikis nera toks didelis ir katilas dirba su didesniais intervalais, tada sunaudojama nemazai energijos sistemos isildymui. Tarkim termostatui uzduota temperatura patalpoi 20laipsiu, nukritus temperaturai iki 19.9 katilas isijungs, uzsildys sistema, patalpos temperatura greitai pakils iki 20 laipsiu ir katilas uzsigesins, o jei lauke pakankamai silta ir temperatura patalpoje issilaikys pakankamai ilgai tai sistema atves ir prireikus silumos katilas isnaujo tures viska isildyti. Kai tuo tarpu akumuliacine talpa galetu siluma patalpoje palaikyti keleta dienu ir katilas veiktu tik koki karta per savaite.
Darius
2 blakis: kaip zinot, kada katilas dirba nominaliu galingumu? ir ar katilas/automatika moka palaikyti ir nevirsyti to efektyviausio galingumo pvz. kai reikia daug energijos uzkraut i akumuliacine?
ideklai kiek zinau dabar privalomi bet kokiam katilui, o ju tarnavimo laikas, net ir bunant "edamu", turetu but pakankamai ilgas, nes kitaip niekas negamintu dujiniu kondensaciniu katilu, jei per keleta metu "suestu" ideklus.
Blakis
Aga :) gal neteisingai parašiau apie "pilną" pajėgumą. Turėjau omeny ne maximalų o nominalų pajėgumą, kai katilas dirba maksimaliai efektyviai.
Kitas klausimas: vėlgi, kas geriau ar truputį daugiau šilumos per kaminą ar kondensato ėdamas indėklas/kaminas?
Darius
be akumuliacines neisviangiamai bus svyravimai keliu laipsniu kambariuose, su akumuliacine beveik gali juos panaikinti. Sildomos grindys tik priduoda inertiskumo siems svyravimams. O kas del efektyvumo kai katilas dega ant maksimumo(kaip deklaruoja gamintojai) tai kazkodel abejoju. Kai katilas dega maksimaliai, reiskia cirkuliuoja ir maksimalus oro srautas, todel zymiai didesne dalis silumos islekia per kamina, nes silumos nuemimo elementai nespeja jos paimti. Kai katilas dirba minimaliai, oro srautas nedidelis ir jis maksimaliai atsala atiduodamas savo energija dar iki kamino, todel ir susidaro kondensatas. Na tarkim degant minimaliai dalis kuro is vis nesudega, o islekia dumu pavidalu. Bet ar sie nuostoliai didesni nei degant maksimaliu rezimu? Pataisykit jei klystu.
Blakis
Grindys veikia kaip akumuliatorius kai dingsta šiluma iš katilo, bet jos neakumuliuoja daugiau nei nustatyta. Toks ir skirtumas :)
besidomintis
to nuo: kurioj vietoj?
Nesu visu galu specialistas, bet 7-8 klases fizika dar prisimenu (kas neprisimena - akaitykit temas apie kunu turi, tanki, silumos laiduma, spinduliavima).
Akumuliatorius tai prietaisas kaupti energiją, sildomos grindys yra akumuliatorius ir nezinau kas gali tai paneigti. Akumuliatorius savyje sukaupia energija, o po to atiduoda. Kai kas nors sukurs tokius akumuliatorius, kuriuose galesim energija "uzrakinti" ir pasiimti kada jos reikes, issipres daug problemu. Akumuliacine talpa kad ir kaip uzkaitinta, praranda energija proporcinga laikui ir isores temperaturai. tol kol bus prardimai, tokios sistemos bus neefektyvios
Blakis
Dainiau, neapsiriboju tuom kad pastatysiu akumuliacinę ir vietoj 9 malkų kūrensiu 6 :) pats į akumuliacinę žiūriu tik kaip komplekso dalį. Mano supratimu ekonomija ir taupymas nėra tik pliauska, nors turbūt niekam ne paslaptis kad katilo didžiausias naudingumas pasiekiamas jam dirbant pastoviai pilnu krūviu.
Pačio atveju norint pastovios temperatūros esi priverstas pastoviai kurent pečių nes jos niekas, be boilerio, neakumuliuoja.
Grindys akumuliatorium būt negali vien dėl to kad negali paimt perteklinės šilumos.
Akumuliacinės ekonomija tai ta pati efektyviai sudeginta malka, nauda katilui ir pačiam sau (tavo laikas, komfortas). Naudojant akumuliacinę gali žiemą namus keliom dienom palikt nešildytus, nors, žinoma, kaip alternatyva yra tenas arba kaimynas :)
Kita akumuliacinės nauda yra vasarą, kai ji veikia su saulės kolektorium. Be jo irgi neisivaizduoju pilnos sitemos.
Pats akumuliatorius nėra kokia tai panacėja, bet visumoj ji padeda taupyt. Faktais pagrįst šito negaliu, nepamenu ar buvo koks tyrimas ar ne, bet tai taspat kas automobilyje akumas.
Galit su tuo nesutikt, žinoma :)
Dainius
to Blakis: jeigu dabar as per para kuriu peciu viena karta ir sukurenu konkreciai 9 normalias malkas. Gal galima placiau ir konkreciau, kaip su akumuliacine talpa uzssildyti efektyviai ir ekonomiskai (kaip pats sakai)ta pati plota kad ir su pvz 6 malkom. P.S. pas mane pecius parinktas ne per galingas ir manau visiskai nereikalinga ta akumuliacine talpa. Nieko nera geriau kaip kurenti tiek kiek reikia, negu kurent per daug ir kist pertekline siluma i akumuliacine talpa.
nuo
besidomintis: na nesąmones šneki
besidomintis to taip
viskas priklauso nuo siluma skleidziancio pavirsiaus ploto, fizika ir tiek...
taip
kažkaip nesuprantu su tuo oro sausėjimu??? paaiškinkite prašau. ką reiškia, kad nuo vieno šildymo sausėja labiau nei nuo kito. žinau kas yra santykinis oro drėgnumas ir kaip tai priklauso nuo temperatūros, bet kaip nuo šildymo būdo - nelabai...
Sojeris
kadangi cia ne mazai entuziastu ir ivairiu zinovu, gal esate kas mate/naudojate/sildotes Daikin Altherma silumos siurbliu?
pats jau trecia sezona ruosiuosi sildyti, bet vis grauzia abejones kirminas ar optimaliai sudelioti kompo parametrai kad sildytu tiksliai tiek kiek reikia..
jei kas pasidalintu info - buciau labai dekingas.
Blakis
Grindys jokiu būdu negali būti šilumos akumuliatorius jei imsim domėn kad lyginam su akumuliacine.
Nemanau kad efektyvu nenaudot akumuliacinės, ir kiek metų jau domiuosi, nuomonė tuo klausimu nepasikeitė.
Visiškai pritariu kad jei nėra ką akumuliuoti, tai šildyt akumuliacinę visai netikslinga ir net nuostolinga.
besidomintis
tai, kas patikrinta:
sildomos grindys sausina ora - patalpose kur sildomos grindys yra mazdaug 10% maziau dregmes, negu patalpose, kurios sildomos radiatoriais, todel tas patalpas dirbtinai drekinu;
kuo grindu temperatura artimesne aplinkos temperaturai - tuo dregmes daugiau, todel dabar i grindini leidziu 26 C laipsniu vandeni (aisku kai C uz lango bus minusine, reiks didinti) ir to pakanka, kad kambario C butu 21-22 C;
jei teisingai subalansuota sildymo sistema ir efektyvus KK, jokiu akumuliaciniu talpu nereikia - mazini KK C, ilgini jo degimo laika ir sureguliuoji KK taip, kad paduotu silumos tik tada kai jos reikia (gali atsirasti kondensato, bet tai individualiai sprendziamas klausimas, kurio esme - dumtraukio skersmuo);
akumuliacine talpa reikalinga perteklinei silumai kaupti, jei perteklines silumos neturi - kam be reikalo sildyti vandeni - sildomos grindys ir taip yra kaip akumuliatorius;
del atvesusios temperaturos - taip, jei reikia pakelti 4-5 C, reiks lukteleti ir nepatartina spartinti patalpu C kelima didinant vandens temperaturos paduodamos i grindini kelimu - po 3-4 val bus gerai, o po 5-6 per karsta.
Blakis
Dainiau, grindinis be akumuliacinės yra neefektyvus ir neekonomiškas. Akumuliacinė turi būti minimum nuo kūbo, geriau bent 3. Vidutiniam namui.
Dėl oro sausėjimo gal ir sutikčiau nes yra didelis šildomas plotas, bet vėl gi kokia aplinka, kiek augalų kambary, kokia ventiliacija.
studentas
paprastai :) siltoje terpeje molekules greiciau juda. Faktas, kad palubeje bus salciau nei prie grindu. ne mitas o faktas :)
Dainius
Gyvenau bute, kur buvo sildoma radiatoriais ir jau 7 metai kaip gyvenu name, kuriame irengtos sildomos grindys. Visi tie pezalai apie dulkiu kilima, oro sausejima kelia juoka. Raso dazniausiai tie, kurie tik yra prisiskaite internete "specialistu patarimu". Tiek bute, tiek name normaliai sildant oras yra sausas. Tiek po radiatoriais bute, tiek namie kampuose renkasi dulkes. Sildomu grindu pliusai: labai gerai dziuna suslape batai, labai malonu vaikscioti po tokias grindis be slepeciu. Pagrindinis sildomu grindu minusas, bent jau man: turi gan pastoviai kurenti peciu. Nes nukritus patalpu ir grindu temperaturai, vel ja uzkelt yra ne vienos valandos darbas. Konkreciai pas mane norint patalpos temperatura pakelt 3 laipsniais as sugaistu apie 4-5 valandas.
Karolis
gal per sausas oras šiaip? gali būti kad kojos tik pradžia....
Blakis
Manciau, pasidalinkit :)
Vis atsiranda žmonių manančių kad grindinis labiau kelia dulkes, nors nesuprantu kaip taip gali būti. Lygiai taip pat grindinį šildyma rekomenduoja alergiškiems žmonėms dėl mažesnio dulkių kiekio ore. Kaip iš tikro?
mancius
teisingai suprojektuotos grindinės šildymo sistemos, paviršiasu temperatūra turi būti tik 2-3C didesnė už patalpos orą.. jokių dulkių kilimo tikrai nebus. turiu švedų instituto tyrimą/medžiagą kaip teisingai įrengti..
Sojeris
manau sildomas pavirsiaus grindinio sildymo atveju yra gerokai didesnis, santykinai ir ora sausina labiau.
dar vienas - ir pakankamai svarbus - sildomu grindu trukumas - dulkes, del savo mazo svorio, del konvekcijos kyla i virsu, dirgina kvepavimo takus. isvada, reikia dazniau valyti namus.
Tou
Na ir kas is to kad sauseja koju pedos? Cia kas? Gresia pedu vezio issivystymu ? :)
nuo
studentas: čia vienas iš mitų. Grindų temperatūra daug mažesnė nei radiatorių, tai kaip gali labiau sausinti?
jka
Galima butu placiau? Kurie minusai tiesa? Kaip del langu rasojimo, temperaturos prie langu i tt?
studentas
Siaip sildomos grindys 1 metro aukstyje labai sausina ora, tad visko gali buti...
VD
čia senatvė, o ne šildymas :)
sm
Laukiam saskaitu grindinio sildymo :) :)
nuo
Neatmestinas variantas
Arty
o gal šiaip amžius...? :)))