Cookie Consent by TermsFeed

Anglija: pirmas kartas (antra dalis)

Šį kartą duoklę atiduodu namui. Ten gyvenantys lietuviai sako, kad jie labai pasiilgsta spalvų įvairovės ir grįžę į Lietuvą duoda akims atsigauti. O man beprotiškai patinka kai yra darna. Man patinka deranti asimetrija, man patinka panašių atspalvių paletė...

 

Nottinghame dauguma namų turi vieningą stilių. Tiesa, ten taip pat veržiasi baisūs šiuolaikiški betoniniai ar stikliniai monstrai, bet... ten jiems palikta nedaug vietos ir tai labai labai gerai. Raudonos plytos ir tamsūs stogai - štai kas vienija namus ten. Nebūtina, kad namai būtų vienodi, bet atspalviai turi būti nurodomi statybų sąlygų sąvade ir leidime. Tik taip rajonai bus harmoningi ir jaukūs, dings cirkai, kai kiekvienas nori išsiskirti. Nuvažiuokite į bet kurią didesnę gyvenvietę ir rasite bent vieną durnių, kurio stogas bus mėlynas, kai tuo tarpu visų kitų bus raudoni ar juodi.

 

Matote kokios jų durys? Jos spalvotos! Jos lyg mažas gyvas taškelis name. Jos absoliučiai neerzina ir nedarko visumos. Man jos nerealiai patinka. Žinoma, kiekvienose duryse yra anga paštui, aiškiai nurodytas namo numeris.

Jų namai vėjo perpučiami. Kiek girdėjau, prekybos centre perkant vatos poką, antrą gauni dovanų. Už jį sumoka valstybė. Panašiai yra ir su saulės baterijomis, kurių vis daugėja ant namų stogų.

Žinote kaip atrodo angliškos rozetės?

 

Jei manote, kad turint mūsų kištuką perėjimas būtinas - šiek tiek klystate. Galima išsiversti ir be jo. Viršutinė skylė yra blokatorius. Kol ten neįkišama - nieko neleidžia kišti į apatines. Čia kaip ir apsauga nuo vaikų. Į viršutinę įkišus kažką (kad ir raktą), į dvi apatines telpa mūsų kištukas  :) Kartais visai naudinga, kad prie visų jų rozečių yra jungtukas, kuris atjungia įtampą rozetėje.

Jungtukai lygiai kaip ire rozetės, tik mygtukas per centrą. Man jie atrodo labai gražūs. Norėjau net nusipirkti  :)

Nežinau kodėl jie vonioje, tualete naudoja tokius jungiklius:

 

T.y. jungiklis prie lubų su virvele: patraukei - įsijungė, patraukei - išsijungė.

Na ir vienas dalykas, kurio naudos ar priežasties niekaip nesugebėjau suprasti. Kam taip daro nesupranta ir ten gyvenantys lietuviai. Kalba apie vandens maišytuvus.

 

Tokiu kriauklių yra iki šiol prekybos centruose. Vandens maišytuvai pas mus, o ten čiaupai. Kairėj karštas, o dešinėj šaltas. Taip, vanduo nemaišomas, o bėga iš kiekvieno atitinkamas. Tai yra žiauriai nepatogu. Tai visiškas nesusipratimas  :))

O šiaip te ndaug kas orientuota į praktiškumą, o ne papuošimus ir išvaizdą. Kai kas gali neatrodyti idealiai gražiai (kaip mes mėgstame), bet bus paprasta ir aišku kodėl. Toks požiūris yra teisingas.

Palikite komentarą



Komentarai
  • Olandija

    Man patinka Olandija - ten ištisuose miestuose išlaikomas vieningas pastatų stilius, tiesiog akis džiaugiasi. Yra griežtos taisyklės kokia spalva galima dažyti namą (duodama pasirinkti iš kelių spalvų), pastačius namą, jo spalvos keisti negalima gal 5 metus. Bet užtat kaip nuostabiai visi namai atrodo - rudos plytos + čerpių stogai...mmm..

  • Tomas

    yra dar vienas paaiškinimas 2 kranų:senesnės statybos namuose yra 2 slėgių vandens sistema,įvade į namą pasiduoda po slėgiu tik šaltas vanduo,karštas vanduo gaunamas kai tas šaltas vanduo nueina iki dujinio boilerio ir iš jo pašildytas taip pat po slėgiu keliauja link kranų,tuo tarpu šaltas vanduo į kranus eina kiek kitu keliu:slėgiu pakyla į palėpėje esantį rezervuarą su plūde(panašus principas kaip WC bakelio :)),o į kranus iš palėpės rezervuaro "krenta" samatioku.Taigi jei įstatyti mūsiškį tipinį maišytuvą ir atsukti abu kranus,tai karštas vanduo iš boilerio eidamas didesniu slėgiu neleis tekėti šaltam,ateinančiam samatioku.Kai 2 atskiri kranai,tokių bėdų nekyla.

    Dar pastebėjimas,yra pas juos iš pažiūros ir normalių čiaupų,su 1 vamzdžiu ir 2 sukikliais,bet...jo viduriuose vistiek maišymas nevyksta,iki pat vandens išbegimo į kriauklę jis viduje čiaupo teka skirtingais keliaisi ir nemaišomas,tokie čiaupai pagrinde naudojami virtuvėse ir laibai įdomus būna jausmas kai atsukęs šaltą ir karštą vandenį akimis matai tekančią vieną vandens srovę,bet pakišus ranką jauti kaip ranką glosto ledinis šaltas ir taip pat karštas vanduo,nes jis išbėga nesumaišytas.

  • Aldas

    To Gediminas Tai ir laikyk atsukes svirtele tik ant salto ir bus tau kokybe, o jei nori drungno ar silto suk link karsto.

  • nuo

    Ten kur buvau - yra boileris, o tai reiškia ateina vienas vamzdis. Ir vanduo tikrai neskanus

  • Gediminas

    2 ciaupai yra todel, kad pas juos skiriasi karsto ir salto vandens kokybe. Tai jeigu nori naudoti gerimo ar maisto ruosimo tikslais, tai naudoji tik salta, o ne misini is ju, kaip butu jeigu sumontuotum lietuviska krana.

  • patricijus

    glusaka gyvenkit buse budoj kai bulgaras prie londona prie a 22 kelio ir nejausit vapcie jokiu nepatogumu

  • Serzas

    As gyvenu airijoje, cia vanduo nemokamas (kolkas) bet vistiek visur statomos kriaukles su dviem ciaupais. musu namas pastatytas pries 2 metus ir turim tokia kriaukle! Buna kad pasibaigia oilas skirtas sildymui ir kol atveza neturim karsto vandens tai tenka skustis barzda uzkimstoje kriaukleje ir tai tikrai nera malonu, kai pliurziniesi po seriuota vandeni! gaila kad nera termostato boileryje, bet seip tai stengiames vandens neperkaitinti ir naudojame tik karsto vandens ciaupa.

    Del pelesio: Anksciau gyvenome "kiaurame" name ir ziaurei pelijo ir pas pazystamus kurie gyvena senuose namuose nuvaziavus jauciasi pelesis. Cia reikalas ne tik vedinime, bet tame kad namai prastai apsiltinti ir sienos dregsta. O seip tai cia ore pilna visokiu pelesiu ir kitokiu grybu bei samanu. Palieki masina nenaudojama menesiui ir randi pazaliavusia. Siltnami pastoviai isimeta koks nors pelesis. Rozes vazonuose salia namo ciauriai samanoja, Pamatai bei bordiurai taip pat.

    Del rozeciu: ne visi europietiski kistukai isikisa! pvz bulviu tarkos neikisi be adapterio, nes kontaktai perstori

  • nuo

    gied: suprantu, bet tai jau laiko praėjo "šiek tiek" :)

  • gied

    Vidmantai : čia mes įpratę skalauti po tekančiu vandeniu. Taip yra todėl, kad jau 40-50 metų mes gyvename su palyginti pigiu karštu ir šaltu vandeniu visur, išskyrus vienkiemiuose. TSRS metais buvo daug griovimo ir atstatymo naujai... Anglija to nepatyrė, tradicijos išliko.

    Visur, kur karštas vanduo yra prabanga, arba vanduo prabanga - skatinamas net indų plovimas prisileidus kriauklę su plovikliais, o vėliau praskalavimas (galima ir saltu vandeniu, ar is naujo prileistame vandenyje).

  • nuo

    Pripažinkime, kad kažką gerai išskalauti nepakanka prileistos kriauklės

  • Dėl kriauklės su dviem maišytuvais.

    Vidmantai, anglai taip žmones verčia taupyti vandenį. Pas mus atsisukai čiaupus, susireguliavai temperatūrą ir teka teka vandenėlis kol žmogus dantis valosi, prausiasi ar mobiliaku kalba. O čia prisileidai į užkimštą kriauklę vandens. Nusiprausei ir išleidai vandenį. Išplovei kriauklę.

    "Na ir vienas dalykas, kurio naudos ar priežasties niekaip nesugebėjau suprasti. Kam taip daro nesupranta ir ten gyvenantys lietuviai. Kalba apie vandens maišytuvus."

  • namukas

    Raudonos durys reiškia turtus ir laimę, dėl to jas taip dažnai ir naudoja :)

  • .no

    tas pats ir skandinavijoj svarbu praktiska ir nebrangu, beje visur naudojamas tik standartas patvirtintas statybos departamento, tad nera visokiu neaiskiu gamintoju. Na o Lietuvoj kaip Lietuvoj, mes juk visi is "bajoru". jokiu praktiskumo svarbu ale gerai atrodo. nors man asmeniskai kai gryztu tai patiriu visad lengva soka nuo ivairiu isskirtinumu lietuvisku. ir kai geriau pagalvoji, tai supranti kad mes niekad negyvensim kaip valstybe gerai, nes mes nesam tokie racionalus ir praktiski kaip vakarieciai.

  • Vėjas

    Du čiaupai - šaltas geriamas iš vandentiekio, karštas - iš boilerio. Seniau boileriai atviro tipo būdavo palėpėje tai prikrisdavo visko... Karštas vanduo negeriamas.

  • Marius

    o ksip tsvo statybos? vis pabaigos nesimato ...

  • smertyns

    kiek klausiau anglu tai jie nesugeba atsakyti kodel reikalingi tie du ciaupai - tiesiog tai yra palikimas, istorija. Jie gi baisiai konservatyvus.

  • zygimantas

    Tolimesniuose krastuose esu maudesis dusineje su 2 dusais (karsto ir salto), irgi nesupratau kaip tai padaryti nenusiplikant.

  • mantas

    is vienos apkerpejusios bakuzes nereikia spresti apie visus kitus namus

  • nuo

    Anuprai: dėl kokybės - visiškai pritariu, bet dėl pelėsio - ne. Kuo labiau namas perpučiamas - tuo mažiau šansų ten užsiveisti pelėsiui :)

  • nuo

    li: ten vanduo baisokas visas ir šaltas ir šiltas. Negeriamas :)

  • nuo

    Man sunku įsivaizduoti kaip švariai išskalauti išplovus kažką ne bėgančiame vandenyje.

  • paulionka

    Taigi su ta kriaukle jie taupo vandenį. Visos kriaulės užsidaro: prisileidi vandens ir prausiesi ar kojines mazgoji. Ne taip kaip mes dantis valome su kibiru vandens. Ten stovi stiklinė kurios ir pakanka burnai išiplauti.

  • Bambizas

    Aš maniau Lietuva bananų šalis, bet kai pasižvalgai aplink - kaikas dar ir akmens amžiumi gyvena :)

  • Bronius Dzükas

    labai protingai zmones su tomkraiuklem sugalvojo, galima daug vandens sutaupyti. Galmia butu dar ir truputi modifikuoti - isleidziant nesvaru vandeni i unitaza.

  • Anupras

    Dėl namų UK galima pasakyti tik tiek - pakenčiama išorė, tačiau tragiška statybų kokybė. Medžiagos pigiausios. Perdangos iš lentų. Namai kiaurai pučiami ir pelėsiui vietos visada atsiranda. Žemiau kritikos ta jų statyba. Kalbu apie tradicinius angliškuosius semi-detached arba terraced. Tokių būdelių lietuvis net nesugalvotų statyt.

  • Eimantas

    Butent, kranai yra nuo senu laiku, taupymui yra du kranai, kad neleisti vandens bet kiek, o uzkimsti kriaukle ir prisileisti i ja vandens.

    Del virveles vonioje tai del saugumo, kad slapiom rankom patrauktum virvele, o ne liestum jungtuka :)

  • li

    gal susiję su vandens kokybe. tarkim šaltas geriamas, o šiltas nelabai, tai maišyt kaip ir nenori.

  • Ola

    Del tu 2 kranu tai irgi esu girdejes pasakojimu is kitu saliu, nelabai dar perkertama ta sistema..

  • Piktas gnomas Arvydas

    Dėl tos virvelės, tai girdėjau, kad čia dėl saugumo. Atseit, vonioj nusiplovus rankas, kad nereiktų šlapiom tradicinio jungiklio liest. Čia nuo anksčiau, kai izoliacijos nebuvo sugalvoję, tikriausiai.

  • scania

    Kaip supratau iš privataus pokalbio, tai tos kriauklės su dviem kranais yra modernizuotas prausimosi bliūdas: užkemši skylę, prisileidi vandens šalto ir šilto (nereikia prisinešti kibiru), nusiprausi, ir atkemši skylę - nereik išnešti kibiru... :D

    Juokinga, vienžo :D