Alaus stiliai. Saison
Elis kilęs iš Valonijos (prancūziškai kalbančios Belgijos dalies) buvo skirtas vartojimui aktyviausiu ūkininkavimo laikotarpiu. Įprastai buvęs lengvas, kad lauko darbininkai atsigaivintų, bet neaptingtų. Smuklėse nesunkiai galima buvo rasti stipresnių versijų.
Vienas žinomiausių šio stiliaus alų yra Saison Dupont pirmą kartą pasirodė 1920 metais.
Istoriškai buvo verdamas iš vietinių ūkyje augančių žaliavų, dabar įprastai be miežių naudojami ir kviečiai, rugiai ar avižos. Neretai galima sutikti Saison stiliaus alų su įvairiomis žolelėmis ar prieskoniais, bet jos negali užgožti mielių ir apynių sukuriamų aromatų bei skonių. Nenustebkite radę su cukrumi ar medumi. Labai retai galima rasti rūgščių Saison stiliaus atstovų, kurie dažniausiai priskiriami prie amerikietiškųjų laukinių elių. Tiesa, po antrojo pasaulinio karo atsirado ne tik stipresnių interpretacijų, bet ir prasiplėtė spalvos paletė.
Dar truputį apie tai kaip pažinti Saison alų: dažniausiai šviesokas, nors yra ir tamsesnių versijų, gaivus, sausokas, nemažai karbonizuotas, saikingai kartus, vidutinio stiprumo elis. Tiesa, galima rasti ir lengvas (3,5 - 5) ar stiprias (7-9,5) versijas. Dažnai apibūdinamas kaip „su juntamu pipiriškumu“, kurį sukuria specialios mielės.
Derinti su maistu Saison alų labai paprasta, nes reikia gerai paieškoti, prie kokio maisto jis iš tiesų netinka. Pradedant žuvimi ir baigiant barbekiu jis sudaro puikią maisto ir alaus porą. Taigi, saldesni, vaisiškesni dera su barbekiu, sausesni - su aštresniais patiekalais. Nepamirškite panna cotta, cheddar sūrio.
Parametrai:
IBU (kartumas): 20-35
EBC (spalva): 10-26 (šviesus), 26-43 (tamsus)
ABV (stiprumas): 3,5-5 (lengvas), 5-7 (standartiškas), 7-9,5 (stiprus)
Palikite komentarą